içinde ,

Silvergate Capital: Ayı Piyasası Henüz Bitmedi!

Bitcoin, Ayı,

Kripto odaklı bir banka olan Silvergate Capital, tüm kripto endüstrisini etkileyen ayı piyasasının henüz bitmediğine inanıyor. Ayrıca CEO’ları, etkilerin önümüzdeki çeyreklerde olumsuz olabileceğini düşünüyor. Ancak kripto kredisi konusunda iyimser.

Daha geniş küresel ekonomi göz önüne alındığında, yatırımcılar mevcut fiyat düşüşünü öncekilerle karşılaştırmamalıdır. Dijital varlıklar, artan oranlar ve enflasyonist baskılar gibi makro eğilimlere paralel olarak düştü. Silvergate Capital şunları dile getirdi:

Önümüzdeki çeyreklerde, kripto endüstrisi bazı borsalar ve kripto fonları için hala zorluklar oluşturabilir. Ancak, bir noktada, bunların hepsi sona erecek ve sonra sadece bir sonraki katalizörün ne olduğunu bekleyeceğiz.

Uzun Vadeli Olumlu

Kriptodaki gerileme nedeniyle analistler, borsalardan madencilere kadar çeşitli kripto işletmeleri için kasvetli bir çeyrek olmasını bekliyorlardı. Yine de Silvergate’in ikinci çeyrek kazançları beklentileri karşıladı.

Bitcoin, Ayı

2018’in ikinci çeyreğinde ABD doları transferlerinde %34 artış görüldü. Ayrıca, Bitcoin pazarları için bir launchpad olan Silvergate Exchange Network’e (SEN) göre net gelir yıldan yıla %85 arttı.

Silvergate, en çok bildiği şeye bağlı kaldı ve FOMO’dan kaçındı. Böylece ayı piyasasının tuzaklarından kurtulmayı başardı. CEO Allan Lane, İyi yaptıkları şeye ve tüketicileri için sorunları çözmeye odaklandıklarını söyledi.

Canaccord Genuity’ye göre, risk yönetimi Silvergate’in sonuçlarında önemli bir faktördü. Canaccord hisse senedi araştırma analisti Joe Vafi, müşterilere yazdığı bir mektupta kritik bir faktöre dikkat çekti. Mevcut kripto fiyatlarındaki önemli oynaklığa rağmen, bir risk yönetimi programı Silvergate’nin kredi notlarının düşmesine neden olmadı.

Silvergate, Bitcoin Ödünç Alıyor

Kriptolara bağlı finansal kuruluşların son zamanlardaki başarısızlıkları Lane’i durdurmuyor. Halen borç verme programı için Bitcoin’i benimsemekten yana.

Bitcoin

Bitcoin’e karşı borç vermekle çok ilgilenmeye devam ediyoruz. Bunu artırmak istiyoruz çünkü bunun şimdiye kadar yaptığımız en iyi finansmanlardan biri olduğunu düşünüyoruz.

Yakın zamanda Silvergate, SEN Margin programını MicroStrategy’ye 205 milyon dolar vadeli kredi sağlamak için kullandı. Amaç, iş analitiği şirketinin ekstra Bitcoin satın almasına izin vermekti.

Lane’e göre, bazı borç verenler, müşterileri teminatsız olarak ihraç ederken sorunlar yaşadılar. Ancak Silvergate aşırı teminat istiyor. Piyasa koşulları kötüleşirse borçluların üç seçeneği vardır. Daha fazla Bitcoin taahhüdü yapın, toplam kredi ödemelerini tamamlayın veya Silvergate’in Bitcoin’lerinin bir kısmını satıp satmayacağına karar vermesine izin verin.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Merve Sait tarafından yazıldı.

KoinSaati İçerik Editörü

Cosmos Hub (ATOM) Nasıl Stake Edilir?

Kripto Paralar Ne Zaman Yükselecek?