içinde

Siber Saldırı için Solana Tabanlı Slope Cüzdanlar Sorumlu Tutuluyor

Slope

Paylaşılan verilere göre Solana ekosisteminde yaşanan kargaşanın sorumlusu Solana tabanlı Slope cüzdanı gibi görünüyor.

Solana ekosistemindeki kargaşa yatışmaya başlarken, veriler, cüzdan hizmet sağlayıcısı Slope’un, binlerce Solana kullanıcısından kripto varlıklarını çalan güvenlik açığından büyük ölçüde sorumlu olduğunu ortaya çıktı.

Slope, Solana blok zinciri için bir Web3 cüzdan sağlayıcısıdır. 3 Ağustos tarihinde Solana Status Twitter hesabı Solana geliştiricilerinin, ekosistem ekiplerinin ve güvenlik denetçilerinin yürüttüğü araştırmadan sonra, siber saldırıdan etkilenen adreslerin bir noktada Slope mobil cüzdan uygulamasını kullandığını açıkladı.

Solana’nın kurucu ortağı Anatoly Yakovenko da kendi kişisel Twitter hesabında Slope cüzdanlarının siber saldırı nedeniyle risk altında olduklarını belirtti.

“Bir ‘seed’ (kurtarma cümleniz veya özel anahtarınız) cümlesini Slope’a aktardıysanız, cüzdanınız risk altındaymış gibi farz edin. Tüm varlıklarınızı Slope’tan yeni bir cüzdana aktarın. Saldırıda henüz bu token’lar çekilmediyse bile, ‘seed’ kelimeleriniz sızdırıldı. Sadece an meselesi.”

Siber saldırıda yaklaşık 8.000 cüzdandan yaklaşık 8 milyon dolarlık kripto para çalındığı tahmin ediliyor. Solana Vakfı, soruşturma boyunca, istismarda ele geçirilen cüzdanların her birinin özel anahtarlarının “yanlışlıkla bir uygulama izleme hizmetine iletildiğini” belirledi.

Slope, Çarşamba günü olayla ilgili devam eden soruşturmasının durumunu ele alan bir bildiri yayınladı ve bazıları kendi personeline ait olmak üzere “İhlalde bir Slope cüzdan grubunun tehlikeye atıldığını” doğruladı.

Ekip, kullanıcıları yeni kurtarma cümlesi oluşturmaya ve tüm fonları oraya aktarma çağırısında bulundu.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Price Action Trading Nedir?

Tiffany & Co. NFTiff Satışlarını %248 Artırdı!