Shopify, Satıcıların NFT’lerini Doğrudan Mağazaları Üzerinden Satmasına İzin Veriyor

Shopify

Shopify, e-ticaret tüccarları için yepyeni bir dünya açarak, onaylı satıcıların platformu aracılığıyla NFT’leri (değiştirilmesi mümkün olmayan dijital varlık) satmalarına olanak tanıdı.

Pazartesi günü NBA’deki Chicago Bulls Takımı, Shopify’da bir çevrimiçi mağaza ile NBA şampiyonluk halkalarından dijital sanat eserleri de dahil olmak üzere ilk NFT’lerini satışa başladı. Bir NFT pazarına gitmek zorunda kalmak yerine, Bulls hayranları artık dijital sanat eserlerini bir kredi kartı veya banka kartı kullanarak doğrudan takımın çevrimiçi mağazasından satın alabiliyorlar. Shopify’daki Tüccar Hizmetleri Başkan Yardımcısı Kaz Nejatian, NBA takımının NFT’lerinin piyasaya çıktığı ilk gün sadece 90 saniyede tükendiğini söyledi.

Shopify

Tüccarların doğrudan Shopify vitrinleri aracılığıyla NFT satmasına izin veren şirket, NFT satmak isteyen tüccarlar için de erişim oluşturduğu söyleniyor. Nejatian, Shopify’ın birden fazla blokzincirini desteklediğinden, ürünlerine ve müşteri tabanına bağlı olarak sonunda hangi blokzincirinin satılacağını seçebilmenin mümkün olacağını ifade etti. Buna karşılık, tüccarlar bir NFT pazarında satış yapmak istiyorsa, o pazar tarafından desteklenen blokzincirine göre seçim yapmaları gerekiyor” diye sözlerine ekleme yaptı.

“Birçok yaratıcı, hayranlarına NFT satmanın değerini zaten biliyor, ancak çalışmalarından ve izleyicileriyle olan bağlantılarından daha iyi para kazanabilmeleri için onlar ve alıcıları buluşturmada bazı sorunları ortadan kaldırıyoruz”. “Hayranlarının markalarıyla anlamlı bir bağ hissedebilecekleri ve NFT’lerin çevrimiçi satın alma ve satma yöntemimizin giderek daha fazla parçası haline geldiği bir dünyaya yöneliyoruz.”

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Hindistan Belge Tasdikleri İçin Ethereum (ETH) Altyapısını Kullanmaya Hazırlanıyor

Ocean Protocol

29 Temmuz 2021 Kriptopara Piyasası Genel Görünümü