in

Shitcoin Dünyasında Neler Yaşanıyor? | 9 Kasım 2021

Dogecoin, DOGE

Shitcoin’ler artık birer şaka olmaktan çıkmış gibi görünüyor. Kripto dünyası hala shitcoin’lerin nasıl bu kadar değerlendiği konusunda şaşkınlığını korurken piyasa değeri sıralamasına göre ilk 20 içerisinde iki adet shitcoin bulunuyor. Haftalık shitcoin bülteninde bu hafta Dogecoin, Shiba Inu, Hamster, Dogelon Mars ve Hoge Finance’a yer verdik.

Dogecoin

Dogecoin tarafında bu hafta teknik bir gelişme yok. Yazının hazırlandığı sırada 0.28 USD’den işlem gören Dogecoin haftalık ve günlük grafikte pozitif seyrediyor. Bunun yanı sıra Dogecoin geçtiğimiz hafta Türkiye twitter gündemine yeniden girdi. Türk yatırımcıların oldukça ilgisini çeken Dogecoin, zaman zaman twitter gündemine de girerek dikkatleri tekrar üzerine çekiyor.

Dogecoin, DOGE

Shiba Inu

Geçtiğimiz aylarda ShibaSwap DEX’ini başlatan Shiba Inu, teknik açıdan da ilerlemeler göstermekte. Öte yandan 6 Kasım tarihinde Coinbase’de de işleme açılan SHIB, New York yerleşikleri tarafından ticarete konu olacak. Bunun yanı sıra SHIB şu anda 0.00005679 USD’den işlem görüyor. Günlük grafikte toparlanma görülse de haftalık görünümde %20’lik ciddi bir düşüş göze çarpıyor.

Hamster Coin

Piyasa değeri olarak 72 milyon USD’ye ulaşan Hamster Coin, popüler shitcoinler arasında yer alıyor. Öyle ki geçtiğimiz hafta Elon Musk “Hamster inanılmaz becerilere sahip” diyerek twitter adresinden takipçilerine seslendi. Bu tweet’i alıntılayan Hamster Coin twitter ekibi, HamsterSwap’ın yakında geleceğini duyurdu. 0.00000003059 USD değerine sahip olan HAM, haftalık ve günlük grafikte pozitif görünüm sergiliyor.

Dogelon Mars

1 milyar USD piyasa değerine sahip olan ELON ise ilk 100’e girmeye aday. Dogelon Mars da hem ismi ile hem de twitter kullanımları ile dikkatleri üzerine çekmiş durumda. Eğlenceli bir twitter hesabı var. Bunun yanı sıra 95,000 holder’a sahip olan Dogelon Mars 0.0000018 USD’den el değiştiriyor.

Hoge Finance

“Dogecoin fakat DeFi” sloganıyla piyasaya sürülen Hoge Finance meme tokenler arasında piyasa değerine göre 5.sırada bulunuyor. Hoge Finance aynı zamanda twitter’da çok çalışkan bir görünüm sürdürüyor. Düzenli olarak AMA’lar yapılıyor, lokal telegram grupları ile potansiyel takipçilerine ulaşmaya çalışıyor. 0,00052 USD’den işlem gören Hoge Finance yaklaşık 210 milyon USD piyasa değeri ile 322.sırada yer alıyor.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Şanlıurfaspor Fan Token Satışa Çıkıyor: $URFA Token Nasıl Satın Alınır?

Bitcoin

Binance, Bitcoin Taproot Güncellemesini Destekleyecek