içinde , ,

Shiba Inu (SHIB), Dogecoin (DOGE) ve Ripple (XRP) Teknik Analizleri | 18 Ocak 2022

Temel Analiz

Shiba Inu (SHIB), Dogecoin (DOGE) ve Ripple (XRP) için hazırladığım teknik analiz yazımı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Shiba Inu (SHIB)

Yeni yıla girmeye hazırlanırken yukarı yönlü hareketlenmeler başlatan Shiba Inu (SHIB) bu hareketlenmenin sonucunda 0.00003940 dolar seviyelerinde oluşturduğu dirençten dönüş yaşayarak tekrardan yeni bir düşüş trendine girdi.

Shiba Inu (SHIB)
Shiba Inu (SHIB)Teknik Analizi | 18 Ocak 2022

0.00003140-0.000027880 bölgesinde bulunan majör destek üzerinde uzunca bir süredir hareket etmesine rağmen yön tayini konusunda hala bir karar verememiş olması orta ve uzun vadeli öngörüleri de gölgede bırakıyor. Şu an içerisinde bulunduğu düşüş trendi içerisinden çıkması halinde tekrardan 0.00003940 seviyelerindeki direnci test etmek isteyebilir. 0.00002780 desteğinin kırılması halinde ise 0.00002270-0.00002340 bölgesinde yeni bir destek oluşturma çalışmalarını izleyebiliriz.

Doge Coin (DOGE)

Tesla’nın bir ödeme yöntemi olarak kabul ettiğini açıklaması ile 0.1995 dolar seviyelerindeki dirence kadar sert bir yükseliş hareketi gerçekleştiren Dogecoin (DOGE), bu direnç seviyesi üzerinden reddedilerek tekrardan aşağı yönlü bir ivme kazandı.

Dogecoin (DOGE)
Dogecoin (DOGE) Teknik Analizi | 18 Ocak 2022

Dün piyasa genelinde yaşadığımız düşüşlerin de etkisi ile 200 saatlik üssel hareketli ortalamanın da altında fiyatlanırken, 0.1710 dolar seviyelerinin altında kalmayı sürdürdüğü müddetçe 0.1580 dolar seviyelerindeki desteği de test etme olasılığı artıyor. Yukarı yönlü yeni bir hareket gerçekleştirmesi halinde ise 0.1995 dolar seviyelerindeki direnci tekrardan ziyaret edebilir.

Ripple (XRP)

Dava süreci devam eden Ripple (XRP), Omicron vakalarının da artması sebebi ile Ocak ayında gerçekleşecek duruşmanın Şubat ayına ertelenmesi ile bu sürecin daha da uzamasına dair bir sebep oluşturdu.

Ripple (XRP)
Ripple (XRP) Teknik Analizi | 18 Ocak 2022

0.7840 direncinin altında ve düşen trend içerisinde hareket etmeye devam ederken uzun süredir gözlemlenen hacimsizlik de devam ediyor. 0.7840 direncinin üzerine çıkılmadığı sürece 0.6560 dolar seviyelerindeki desteğe kadar düşüş trendini devam ettirebilir. Düşen trend direncinin kırılması halinde ise 0.8585-0.9470 bölgesindeki majör direnci test etmek isteyebilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

TrustFi x FOTA Flash IDO & Araştırma Raporu

INO

NFT Pazarı OpenSea’den Yeni Rekor