içinde

Shibarium, Shiba Inu (SHIB) Rallisi Getirebilir mi?

Shiba Inu (SHIB)

Unification Foundation, Shiba Inu ekosisteminin en çok beklenen aracı Shibarium’un piyasaya sürülme tarihini işaret etti.

Shiba Inu’nun layer-2 çözümü olan Shibarium’un akasındaki ekip Unification Foundation, Medium blogunda geliştirmekte olduğu diğer projeleri ve Shibarium hakkında ayrıntılı bir gönderi paylaştı.

Ekibin en büyük çabası Shibarium cüzdanının geliştirilmesine odaklanıyor. Geliştiricilere göre, cüzdanın layer-1 ve layer-2 arasında varlıkların hareketini, stake etme olasılığını ve gelecekte ShibaSwap’ın da uygulanabilirliğini de sağlayabilen bir uygulama olması amaçlanıyor.

Shiba Inu topluluğu, public betanın 3. çeyrekte başlayacağını açıklanmasının ardından, layer-2 ölçeklendirme çözümü Shibarium’un piyasaya sürülmesini bekliyor. Shiba Inu geliştiricileri Shytoshi Kusama ve Ryoshi, layer-2 çözümünün işlem ücretlerini önemli ölçüde azaltacağını (hatta sıfıra indireceğini) tahmin ediyor. 

Shiba Inu (SHIB)

Unification Foundation’a göre, Shibarium private Alpha TestNet başlatıldı. Geliştiriciler, sonuçların başarılı olduğunu, bu adımın public Beta TestNet yayınlanmasından önce gerekli destek araçlarını sağlamak amacıyla yapıldığını ve yoğun geliştirme altındaki birincil aracın cüzdan uygulaması olduğunu belirttiler. Açıklama şu şekilde; 

Shibarium public Beta TestNet’in 3. çeyrekte piyasaya sürülmesi planlanıyor. Shibarium Public Beta Testnet’in, çok beklenen IBC/Gravity/wFUND güncellemelerini içeren FUND Testnet yükseltmesiyle aynı zamana denk gelecek şekilde 3. çeyrekte devreye alınması planlanıyor. Public Beta Testnet, tarafların doğrulama süreci de dahil olmak üzere ağ ile tam olarak etkileşime girmesine izin verecek. TestNet’in Oracle of Oracles’a (OoO) dayandığından bahsedilirken, network ve AMM açısından önemli bir rol oynayacağının da altı çiziliyor. 

Shiba Inu (SHIB)

Duyurudan bu yana, Shiba Inu fiyatları %7’nin üzerinde artış kaydetti. SHIB, yazı kaleme alındığı sırada ortalama 0.000011 $ fiyatından işlem görüyor. Son 24 saatlik işlem hacmi 852 milyon dolar civarında seyrediyor. Bununla birlikte, SHIB hala yaklaşık 7 milyar dolara yakın bir piyasa değeri ile ikinci en büyük meme kripto para birimidir.

Shiba Inu projesinde yer alan kilit kişilerden biri olan Shytoshi Kusama’nın birkaç hafta önce Shibarium’un piyasaya sürüleceğini ima etmişti. Dolaşımdaki çok sayıda SHIB ve çok aktif bir hayran kitlesi göz önüne alındığında, Shibarium’un fark yaratabileceği konuşuluyor. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Garin Kazanciyan tarafından yazıldı.

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası Ticaret & Finans departmanlarından derece ile mezun oldum. Çeşitli akademik çalışmaların ardından finans sektöründe bir aracı kurumun araştırma departmanında analist olarak 2.5 yıl kadar görev aldım. Blokzincir teknolojisiyle 2019 yılında tanıştım. Kendimi bu konuda geliştirmeye devam ediyorum.

The Sandbox Haberi Yalanladı! Meta, CEEK VR’ı Satın Alabilir mi?

GTA 6 İçinde Kripto Para Ödemeleri