içinde , ,

Shiba Inu (SHIB), Ripple (XRP) ve Cardano (ADA) Teknik Analizi | 22 Aralık 2021

kriptopara Binance Coin

22 Aralık 2021 tarihine ait Shiba Inu (SHIB), Ripple (XRP) ve Cardano (ADA) teknik analizlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

TwitterKripto Kirpi

Shiba Inu (SHIB)

Etherscan verilerine göre, geçtiğimiz hafta, Ethereum ağında en çok kullanılan üçünü koin (USDT ve USDC’den sonra) oldu. Ayrıca CryptoGlobe verilerine göre de, SHIB tutan aktif cüzdan sayısı da 1 milyonu geçti. Ancak, 0.00008850 seviyelerindeki zirve sonrası başlattığı düşüş trendi ile %60 üzerinde bir düşüş yaşayarak, top 10 coin içerisindeki sıralamasını kaybetmiş olması da dikkat edilmesi gereken başka bir detay olarak karşımıza çıkıyor.

Shiba Inu (SHIB)
Shiba Inu (SHIB) Teknik Analizi | 22 Aralık 2021

0.00003140-0.00002780 bölgesindeki destek üzerinden küçük tepkiler almaya başlarken, bu bölge üzerinde başarılı bir şekilde tutunması ve balina hareketlerinin artış göstermesi ileriye dönük olarak, Shiba yatırımcılarını umutlandıran bir gösterge. Yukarı yönlü hacimli bir ivmenin kazanılması halinde, öncelikle 0.00004260, bu seviyenin kırılması halinde ise 0.00006390-0.00005720 bölgesindeki majör direnç test edilebilir. 0.00002780 desteğinin kırılması halinde ise, majör destek bölgesi bozulacak ve 0.00000877 seviyelerindeki desteğe kadar düşüş trendi devam edebilir.

Ripple (XRP)

Dava süreci devam ederken, bu süreç içerisinde kısıtlı fiyat hareketleri gösteren Ripple, top 10 içerisindeki yerini korumasına rağmen, bu sıralamada 2021 yılı içerisinde en az kazanç sağlayan koin olarak karşımıza çıkıyor. Bu kazanç oranında, ABD’de yürütülen dava sürecinin uzaması ve yine ABD’de getirilen yasaklar etkili oldu. Yakın zaman üzerinden bir değerlendirme yapacak olursak, haftaya düşüş eğilimi ile başlayan kripto paralar piyasasında, yukarı yönlü hareket ile başlangıç yapan XRP, bu hareketi ile dikkatleri üzerine çekti.

Ripple (XRP)
Ripple (XRP) Teknik Analizi | 22 Aralık 2021

Geçtiğimiz hafta yaşanan sert düşüşlerin etkisi ile 0.6560 seviyelerindeki ara desteğe kadar gerileyen XRP, bu destek üzerinden gelen kuvvetli alımların etkisi ile tekrardan 0.7840 üzerine çıkarak, bu destek üzerinde bir akümülasyon süreci yaşadı. Bu yazının hazırlandığı saatlerde 0.8585-0.9470 majör direnç bölgesinin kırılımı için çalışırken aynı zamanda 0.9570 seviyelerinden fiyatlanıyor. Majör direnç bölgesi üzerinde başarılı bir şekilde tutunması halinde de 1.2050 seviyelerindeki direnci test edebilir. Majör direnç bölgesinde reddedilmesi durumunda ise 0.7840 desteğine bir geri dönüş gerçekleşebilir.

Cardano (ADA)

Eylül ayı başlarında girdiği düşüş trendini devam ettiren ADA, Aralık ayı başlarında genel piyasa düşüşleri ile oluşturduğu minör düşen trend direncini test ediyor. 1.200-1.250 aralığında oluşturduğu destek bölgesinin üzerinde başarılı bir şekilde tutunmayı gerçekleştiren Cardano, bu bölgenin üzerinde kaldığı sürece pozitif bir ivme yakalama olasılığı da yükseliyor.

Cardano (ADA)
Cardano (ADA) Teknik Analizi | 22 Aralık 2021

Destek bölgesine gerçekleşen bu temasların bir akümülasyon süreci olduğunu düşünecek olursak, düşen trend direncinin kırılması halinde, 1.480 seviyelerindeki direnci test edebilir. Düşen trend direncinin kırılımında başarısız olması ve 1.200 desteğini kırması halinde ise 1.155 seviyelerinde destek bulabilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Kriptopara

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Teknik Analizi | 22 Aralık 2021

Donald Trump: Kriptopara Varlıkları “Çok Tehlikeli”