in ,

Shiba Inu ($SHIB) Boğası Dur Durak Bilmiyor

Kriptopara sektöründe bugüne kadar hiçbir şey böyle “hype” olmamıştı. Shiba Inu topluluğundaki heyecan arttıkça SHIB’nin fiyatı da artmaya devam ediyor. Shiba Inu’nun bir “shitcoin” olarak adlandırılmasına rağmen rekor yükseliş elde ederek birçok yatırımcısını hayallerindeki zenginliğe kavuşturdu.

Sonunda, Shiba Inu bir kırılmaya tanık oldu, ancak bu kırılmak beklenenden daha büyük bir şekilde gerçekleşti. Son zamanlarda SHIB, Ekim ayında başlayan ve Elon Musk’ın hodl etmediğini açıkladığı son iki güne kadar yeni bir değişim kaydetti. Bu basit ifade, SHIB’yi yükselen trendden doğrudan bir negatif bölgeye taşıdı. Neyse ki, SHIB ordusunun gücü fiyatı itmeye devam etti. Öyle ki, kriptopara sektöründe bir daha SHIB’nin yükselmeyeceğine dair spekülasyon yapanların çoğu, negatif bölgeden tam bir boğaya dönüş gerçekleşince ortadan kayboldular.

CoinMarketCap’in verilerine göre, Shiba Inu şu anda %41,59 arttı ve 0,00007614 dolardan işlem görüyor. Piyasa değeri %111,47’den 44,9 milyar doların üzerine çıkıyor. Ayrıca SHIB’nin işlem hacmi son 24 saatte %194,79’un üzerinde değer kazandı. Marketcap sıralmasına göre SHIB 8. sırada, Ripple ise CoinMarketCap kripto sıralama portföyünün 7. sırasında. Mevcut haliyle, Shiba Inu, Ripple’ı (XRP) geçmekten sadece bir adım uzakta.

Kripto varlık derecelendirme platformu Evai, Shiba Inu’yu önceki B2 sıralamasından A3 kripto kategorisi altında sıralıyor. Bu sıralamayla, SHIB’den ileriye dönük en iyi performans bekleniyor. Evai, DeFi ve NFT tabanlı varlıklar için birinci sınıf derecelendirmeler sunan merkeziyetsiz özerk bir organizasyondur (DAO).

Gerçekten de Shiba Inu’nun hızlı başarısı şu anda herkesin dikkatini çekiyor. Ayrıca Shiba Inu, önemli bir merkezi güvenlik çözümleri sağlayıcısı olan Certik’e olan minnettarlığını da dile getirdi. Tweet’e göre Certik, ShibaSwap’ın denetimi ve güvenliği üzerinde çalıştı ve SHIBA’nın bir meme tokeninden bir DeFi ekosistemine geçmesine izin verdi.

Basitçe söylemek gerekirse, bu entegrasyon meme tokeni SHIB’nin uygun bir yardımcı programa veya kullanım durumuna sahip olmasına izin verdi. Ancak, SHIB’nin piyasaya sürülmesinden bu yana zaten bir Certik denetimine sahip olduğunu da belirtmek önemlidir. Ayrıca bu, SHIBA’ya kullanıcılarının doğrudan deneyimleyeceği devrim niteliğinde bir gelişme sağlayacaktır.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Titan Hunters CEO’su Vu Duy Tiep ile AMA Etkinliği

Boson Protocol

Boson Protocol (BOSON) Nedir?