içinde ,

Shiba Inu (SHIB) Balinaları Kripto Dedektiflerinin Yakın Takibinde

Shiba Inu (SHIB)

Bloomberg tarafından yayımlanan makaleye göre, cüzdanlarında dolaşan Shiba Inu coinlerinin en büyük yüzdesini tutan birkaç balina tarafından yapılan son SHIB hareketleri, kripto para dedektifleri tarafından gözetim altına alındı.

SHIB Rallisinin Sonu mu?

Geçtiğimiz hafta, bu meme coini piyasa değeri 51 milyar doların üzerine çıktı ve SHIB, ilk 10 coin listesine girmeyi başardı ve hemen arkasında 10. sırada Dogecoin ile dokuzuncu sırayı aldı.

Şunda ise, piyasa değeri yaklaşık %30`luk düşüş ile 35 milyar dolara kadar düştü. Coinin fiyatı, 28 Ekim’de ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,00008845 $’dan 0,00005757 $ seviyesine düşmüş oldu.

Kripto Uzmanları Endişeleniyor

U.Today haberine göre  3 Kasım Çarşamba günü toplam 20 trilyondan fazla SHIB`i olan büyük bir kripto para yatırımcısı, bugün itibariyle bu kripto miktarını 5,7 milyar dolara yükseltti. “Dogecoin katili” olarak nitelendirilen bu yatırımcının yaptığı bu işlem kripto dedektifleri tarafından büyük bir şüphe çekti. Bu balina 2.7 milyar dolar değerinde yaklaşık 10 trilyon SHIB taşıdı. Geçtiğimiz Nisan ayında da farklı coinler ile buna benzer işlemler yapan bu yatırımcı dedektifler tarafından yakın takibe alındı.

Shiba Inu (SHIB)
Shiba Inu (SHIB)

CoinMarketCap verilerine göre, toplam SHIB’in %71’i sadece 10 adrese ait. Tüm SHIB arzının toplam %80,27’si ilk 100 cüzdan tarafından tutuluyor. Toplamda 872.382 cüzdan bu meme coninini elinde tutuyor. Bloomberg, Shiba Inu coinin şüpheli alım satımından endişe duyan blockchain dedektiflik şirketlerinden birkaç uzmana çağrıda bulundu. Makale, Bitcoin ve Ethereum’un çeşitli cüzdanlarda yüksek miktarda coinlere sahip olduğunu ve onlara sahip olan balinaların piyasayı etkileyebileceğini söylüyor. Bununla birlikte, son birkaç yılda BTC ve ETH sahipliği çok daha azaldı.

Robinhood ve Amazon`a Yoğun Talep

U.Today tarafından daha önce bildirildiği üzere, Shiba Inu’nun popüler ticaret platformu Robinhood uygulaması üzerinden düşük komisyon ücretleriyle listelenmesi için Change.org’da bir imza kampanyası başlatıldı ve şimdiden yaklaşık 500.000 imza topladı. Ancak CEO Vlad Tenev, platformun SHIB de dahil olmak üzere potansiyel olarak listelenebilecek kripto paralar hakkında daha net düzenlemeler beklediğini belirtti. Ayrıca, Robinhood’un bunu yapmasını engelleyen güvenlik endişeleri de var.

Bunun dışında, Amazon’dan SHIB’i kabul etmeye başlamasını isteyen üç dilekçe, Change.org’da şimdiden 175.000’e yakın imza topladı.

Baha Atakan Göze tarafından yazıldı.

Blockchain teknolojisi, kripto paralar ve yatırım enstrümanlarına ilgili işletme 3.sınıf öğrencisi .

EA, NFT ve Blokzinciri Oyun Sektörüne Adım Atacak mı?

Shiba Inu (SHIB)

Shiba Inu (SHIB), Dogecoin (DOGE) ve Dogelon Mars (ELON) Teknik Analizi | 5 Kasım 2021