içinde ,

Shiba Inu Satın Almak İçin 3 Neden

Shiba Inu (SHIB)

Trend kriptopara birimleri arasında olan SHIB tokenine olan ilgi son zamanlarda patladı. İşte yatırımcıların Shiba Inu hakkında bilmek isteyebilecekleri şeyler.

Öncelikle, Elon Musk’tan devam eden tweet’ler, Shiba Inu’da ivmeyi artırmaya devam ediyor.

Shiba Inu (SHIB)

Son zamanlarda hızlı yükselişe geçen popüler token’lerden biri olan Shiba Inu  gerçekten de, geçen ay iki katından fazla arttı. Ancak belirli bir kriptopara birimine bu tür aşırı ilgi nadir değildir. Son yıllarda çok çeşitli kriptopara birimlerine de hızlı hareketler kaydedilmiştir. Shiba Inu’nun bu kadar kısa sürede öne çıkması, en etkileyiciler arasında yer almasına neden oluyor.

Shiba Inu geçen yılın Ağustos ayında 0,0000000005 (9 sıfırdan oluşuyor) dolardan işlem görmeye başlamıştı. Şu anda, yatırımcılar SHIB tokenlerini yaklaşık 0,0005 ABD doları (sadece dört sıfır) karşılığında alabilirler.

Peki bu kriptopara birimi nasıl bu kadar çok sıfırı bu kadar çabuk sildi?

1. Elon Musk Etkisi

Çeşitli fenomenlerin kriptopara birimleri üzerindeki etkisine şüphe yok. Gerçekten de, tüm bu kripto hareketi, sosyal medya alanındaki duygulara dayanan bir hareket. Shiba Inu’yu veya herhangi bir popüler token’i düşünen yatırımcılar için, piyasadaki duyarlılığın nerede ne zaman olduğunu değerlendirmek önemlidir.

dogelon

Shiba Inu, “Floki Frankpuppy” köpeğinin fotoğraflarını yayınladıktan hemen sonra, yatırımcı ilgisinde etkileyici bir artış gördü. Bu artış, bu hafta gördüğümüz son piyasa satışlarından önce SHIB token’ini tüm zamanların en yüksek seviyelerine ittirerek o zamandan beri devam ettirdi. 

Elon Musk SHIB’nin sahibi olmasa da tweet’leri aracılığıyla bu token’e verdiği destek spekülatörler için yeterli olmaktadır. Kısaca, kripto yatırımcıları için bu tür ücretsiz reklam ve duygu pompası, bu token’lerde ivmeyi sağlayan şeylerden birisidir.

2. SHIB, Bir ERC-20 Token’idir

Bazı yatırımcılar, diğer yatırımcıların neden Shiba Inu’yu başka bir köpek temalı token olan Dogecoin’e tercih ettiklerini merak edebilirler.

shiba

İkisinin temel farklılarından biri, SHIB’nin bir ERC-20 ağı olarak bulunduğu statüsüdür. Bu, Shiba Inu ağının Ethereum  blokzincirinde çalıştığı anlamına gelir. Bunun avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. 

Ethereum bağlantılı bir token olarak Shiba Inu, çeşitli merkezi olmayan finans (DeFi) projelerinin bir parçası olabilir. Bu tür bir işlevsellik, Shiba Inu ağındakilere bu kripto para birimi için daha fazla fayda ve gerçek dünya uygulamalarında kullanım sağlayabilir. 

3. Shiba Inu Güçlü Bir Topluluğa Sahiptir

SHIB token’ini düşünen birçok kişi, bu kriptopara birimine sahip olmanın nedenleri olarak işaret edecek olan faktörler arasında, Shiba Inu’nun yarattığı etkileyici topluluktur. En güçlü topluluklara sahip kriptopara token’leri, genellikle herhangi bir takipçisi olmayanlardan daha güvenli olarak algılanmaktadır. 

Shiba Inu (SHIB)

Shiba Inu’nun sosyal medyadaki önemi ve bu token’in (doğrudan veya dolaylı olarak) etkili kişilerden aldığı çeşitli destekler göz önüne alındığında, bunun uzun vadede piyasada kalma yeteneğine sahip bir belirteç olduğu yönünde görüşlerde vardır.

Sonuç

Kriptopara birimlerinin kendileri doğal olarak değişkendir ve bu nedenle risk taşımaktadır. Kuşkusuz, oldukça spekülatif katalizörler üzerinde riskli dalgalanmaları sergileyen SHIB gibi popüler token’ler, sahip olunan tüm kripto token’leri arasında en risklileri olarak görülebilir.

Bu risk faktörleri, bu tür seçenekleri değerlendiren herhangi bir yatırımcı tarafından dikkate alınmalıdır. Ancak şu anda yıldızlar Shiba Inu için sıraya giriyor gibi görünüyor. Shiba Inu’nun ne kadar uzağa ve ne kadar hızlı koştuğu göz önüne alındığında, gördüğümüz  bu token’in uzun vadeli yörüngesine olumlu yansıyabilir. Ancak düşüşlerde görülebilir. Sonuç olarak Shiba Inu, bu tür yatırımların risklerinin yanı sıra potansiyel artılarının da farkında olunmalıdır. 

Kaynak: 3 Reasons to Buy Shiba Inu

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Kübra Çorluk tarafından yazıldı.

Maltepe Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümünden mezun olduktan sonra kendisini içerik editörlüğü, yazarlık, SEO uyumlu makale yazımı alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlere editörlük ve SEO danışmanlığı yapmakta olan Kübra, KoinSaati ailesiyle tanıştıktan sonra kriptoparalar, Blockhain gibi pek çok alanda kendini geliştirerek tecrübe kazandı. Şuan da KoinSaati'inde "içerik editörü" ve "sosyal medya uzmanı" olarak çalışmalarını sürdürüyor.

KuCoin

Monsta Infinite (MONI) Kucoin’de Listeleniyor: $MONI Nedir?

IDO

Yakında IDO Yapacak 8 Yüksek Potansiyelli Proje | 18 Kasım