içinde ,

SHIB, Shiba Inu NFT Oyunu Yaratmak İçin Çalışıyor

shiba

Shiba Inu (SHIB), oyun yaratıcısı ve Activision Teknoloji’nin eski başkan yardımcısı William David Volk’la birlikte play-to-earn NFT’ler üzerine çalışıyor.

Başlangıçta Oshiverse olarak adlandırılan oyun, SHIB ekosisteminin en yeni uzantısı olacak. Merkeziyetsiz memecoin proje lideri Shytoshi Kusama, 26 Kasım’da Medium’da “Oyunun Geleceği Shib” başlıklı bir makalede konuyla ilgili daha fazla ayrıntı verdi.

Ayrıca; Shytoshi, Shiba Inu’nun Shiboshi NFT’lerini kullanacak bir NFT oyunu geliştirmek için bir AAA oyun şirketiyle ortaklık kurduğunu da belirtti. Bununla birlikte; Shytoshi, mevcut bir gizlilik anlaşması sebebiyle bu oyun şirketini açıklamadı. 

David Volk kimdir?

David Volk, 1991 yılında eskiden dünyanın en değerli oyun şirketi olan Activision’da teknolojiden sorumlu başkan yardımcısı oldu. Kısa süre önce de Roblox, bu görevi ondan devraldı.

Shiba Inu (SHIB)

Shytoshi Volk’la ilgili olarak şunları söyledi:

“O, kurumsal tarafta ve ayrıca bağımsız tarafta onlarca yıllık, üst düzey deneyime sahip gerçek bir vizyon sahibi, kendi oyun stüdyosunu da işletiyor.”

SHIB resmi Twitter hesabı da şu tweet’i attı:

“@william_volk’u Shiba Inu Games’e davet etmekten gurur duyuyoruz!”

Volk ise rolüyle ilgili şunları söyledi:

“Tüm zamanların en önemli oyunlarından biri haline gelecek olan bu oyun için harika bir ekiple çalışmaktan onur duyuyorum.”

Ayrıca; Shytoshi, öncelikle iOS ve Android cihazlarda çalışacak olan Shiba Inu oyununun kapsamı hakkında daha fazla ayrıntı verdi. Buna karşılık, oyunun kendisi Shibarium işlevselliğine ve merkeziyetsiz yönlere de sahip olacak.

Bu konuda, Shytoshi bunun olacağını belirtti:

“Shiba Inu Ekosisteminin ($SHIB, $LEASH & $BONE) kendi içinde sunduğu benzersiz fırsatların yanında Shiba Inu Games, bu fırsatlardan bağımsızdır.”

Shytoshi’ye göre; mobil mağazalarda listelenmeye çalışmak,

“SHIB markasını kurumsal dünyaya ve kurallara girmeye zorlayacaktır.”

Shytoshi bu düşüncesine;

“Ancak, bu iyi bir şey çünkü ödüllerimizden bazılarını almamıza izin veriyor.”

diye de ekliyor.

Shiba Inu (SHIB)
Henüz oyunun çıkış tarihi hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı. Ancak Shytoshi, SHIB tabanlı bir oyun yaratmak için potansiyel bir oyun şirketiyle tanıştığını söyleyerek Oshiverse’den ilk kez bahsettiğinde tarih 14 Ekim’di.

SHIB Ekosistemi Büyümeye Devam Ediyor

SHIB, memecoin’i piyasaya sürmesinden bu yana oldukça uzun bir yol kat etti. Dahası; bu dijital varlık, gerçek uygulamalar ve girişimlerle sağlam bir kripto ekosistemi inşa etmeyi hedefleyerek ‘memecoin’ unvanından kurtulmaya çalışıyor.

Shiba Inu (SHIB)

Bu token, daha önceden yatırım fonu yöneticisi Michael Burry’den “anlamsız” ve “kötü bir yatırım seçeneği” olduğunu söyleyen eleştiriler almıştı. Bununla birlikte, Shiba Inu token sahiplerinin geçen hafta 1 milyonluk kilometre taşına ulaşmasıyla birlikte dog coin popülaritesini artırmaya devam etti.

Elektronik perakendecisi Newegg, 29 Kasım Pazartesi gününden itibaren ödeme yöntemi olarak SHIB’i de kabul edeceğini doğruladı.

CoinMarketCap istatistiklerine göre SHIB şu anda; 21.6 milyarlık bir pazarla son 24 saatte yüzde 4.62 artışla 0.000039357 dolardan işlem görüyor.

Kaynak: finbold.com

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Nergis Kartal tarafından yazıldı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde İngilizce Matematik bölümü öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

Cardano $ADA Ağındaki Potansiyelli Projeler

Almanya’nın Yeni Hükümeti Kriptoparalara Pozitif Bakıyor