in ,

Shardeum Testnet’ine Nasıl Katılınır?

Shardeum Testnet’ine katılmak için yapmanız gerekenleri sizler için derledik!

Shardeum Testnet’ine katılmak için öncelikle bir çevrimiçi cüzdan olan MetaMask cüzdanına sahip olmanız gerekir.

MetaMask cüzdanınız varsa bu adımı atlayabilirsiniz.

MetaMask cüzdanınız açın ve en üstteki ağ listesine tıklayın, ardından “Add Network”e (Ağ Ekle) tıklayın.

Aşağıda yer alan bilgileri, uygun metin kutularına ekleyin.

Son adım olarak “Save” (Kaydet) seçeneğine tıklayın. Artık Shardeum ağını MetaMask cüzdanınıza eklemiş oldunuz.

Test SHM’leri Nasıl Talep Edilir?

MetaMask cüzdanınıza Shardeum ağını ekledikten sonra doğal olarak cüzdanınızda 0 SHM görünecektir. Diğer testnet’lerde de olduğu gibi test token’larınızı bir “Faucet” aracılığıyla talep etmeniz gerekmektedir.

Shardeum Liberty Network Faucet’inden 100 SHM almak için bu siteye gidin! Aşağıdaki sayfayla karşılaşacaksınız.

“Tweet now”a tıklayın. Tweet atmanız için sizlere hazır bir metin verilecek. Metni tweet atmadan önce “My address”te yer alan adresi sizin cüzdan adresinizle değiştirin. Ardından tweet’i atabilirsiniz.

Tweet’i attıktan sonra tweet linkinizi kopyalayın ve aşağıda gösterilen metin kutusuna yapıştırın, ardından “Request SHM”ye tıklayın. 100 test SHM’nizi böylelikle talep etmiş oldunuz.

Burdan sonraki aşamada, MetaMask üzerinden test SHM’leri gönderip alabilirsiniz. Ağın airdrop dağıtma ihtimali göz önünde bulundurulduğunda, testnet üzerinde işlem yaparak şansınızı artırabilirsiniz.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Kazakistan Bitcoin Madenciliği Konusunda Liderliği Paylaşıyor

Hacker’lar, Gate.io Twitter Hesabını Ele Geçirdi!