in , , ,

Shardeum 2.0 Testnet NFT Nasıl Mintlenir?

Sonsuz ölçeklenebilirliğe, yüksek merkeziyetsizliğe ve artırılmış güvenliğe sahip EVM uyumlu blok zinciri Shardeum, NFT mint etmek ve yönetmek için Bandit Network ile ortaklık kurduğunu duyurdu. 

5 Ocak 2023 tarihinde resmi web sitesi üzerinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

“Kullanıcılar, Shardeum blok zincirini Bandit Network ile entegre edereki Bandit’in kullanıcı dostu arayüzünden ve pazarlama yeteneklerinden yararlanırken Shardeum blok zinciri üzerinde NFT’leri kolayca mint edebilir ve yönetebilir.” 

Bu yazımızda sizlere, NFT mint edebilmek için nasıl ücretsiz Shardeum test tokeni talep edebileceğinizi ve hangi adımları izleyeceğinizi anlatacağız. 

  • İlk olarak Shardeum Liberty ağını MetaMask gibi popüler bir cüzdan ile entegre etmeniz gerekiyor. “https://shardeum.org/shardeum-liberty-alphanet/“ bu link üzerinden siteye ulaşabilir ve cüzdanınızı entegre edebilirsiniz. 
  • Cüzdanınızı Shardeum Liberty ağı ile entegre ettikten sonra 100 adet SHM testnet talep edebilirsiniz. Bu SHM’ler akıllı sözleşmeleri dağıtmak ve Liberty üzerinde dApp’ler oluşturmak için de kullanılabilir fakat biz NFT mint etmek için kullanacağız. 

  • Görselde yer alan önergeleri takip ettiğiniz zaman test SHM almaya hak kazanacaksınız. Öncelikle birinci sırada yer alan “Clik this link” butonuna tıklamanız gerekmekte. Bu butona tıkladıktan sonra karşınıza otomatik olarak açılan bir Twitter sayfası gelecek. Hazırlanmış bir tweet olarak açılan pencerede yer alan boş cüzdan adresini değiştirerek kendi cüzdan adresinizi girmeli ve tweet’i paylaşmalısınız. 

  • Tweet’inizi paylaştıktan sonra URL’sini kopyalayarak tekrar Shardeum Liberty Network Faucet sayfasına gitmeniz gerekmekte. Sayfaya gittikten sonra yer alan boşluk kısmına paylaştığınız Twitter gönderisinin linkini yapıştırmanız gerekiyor. 

  • Cüzdanınızı entegre ettikten sonra yapacağınız işlemler oldukça basit. Açılan sayfalar sizi zaten NFT mint etmek için yönlendirecek. Açılan sayfalarda elinizde bulunan test SHM’leriniz ile bir gas fee belirlemeli ve sonrasında NFT’nizi seçerek mint etmelisiniz. İşte hepsi bu kadar. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Bitcoin Fiyatında Takip Edilmesi Gereken Seviyeler Nereler?

Dotmoovs (MOOV) Nedir? Nasıl Alınır?