in ,

Shade Protocol (SHD) Testnet ile Nasıl Etkileşim Kurulur?

Testnet

Shade Protocol, Web3’ün günlük hayatımıza ölçeklendirilmesi için gerekli olan DeFi gizliliğini güçlendirmeyi amaçlar. 

7 Şubat 2023 tarihinde mainnet lansmanını gerçekleştirecek olan Shade Protocol, 27 Ocak tarihinde bir testnet başlattı. Bizler de projenin mainnet lansmanından önce testnet’i denemek isteyen kullanıcı ve geliştiriciler için nasıl etkileşime girileceğine dair bir rehber hazırladık. 

  • Shade Protocol Testnet ile etkileşime girmek için öncelikle Secret Testnet’e bağlanmamız gerekiyor. Bunun için öncelikle Keplr cüzdanı üzerinde yapılandırılmış Pulsar veya testnet’iniz varsa önce onu kaldırmanız gerekir. 
  • Keplr cüzdanınızı açın ve en üstte seçili olan zincirin adına tıklayın. 

  • Açılan sayfa üzerinde aşağı kaydırarak Pulsar veya testnet’in beta desteği altında listelenmediğini kontrol edin. Eğer listeleniyorsa X işaretine tıklayarak kaldırmalısınız. 

  • Bir sonraki adım olarak Pulsar’ı Keplr cüzdanınıza ekleyin. Bu işlemden sonra Keplr onay penceresi açacaktır. Bu pencerede yazan bilgileri okuduktan sonra “Approve” butonuna tıklayın. 

  • Herhangi bir hata görünmüyorsa Pulsar başarıyla Keplr’a eklenmiştir. Bir diğer adım olarak Keplr’da en üstte seçili olan zincirin adına tıklayın. En alta kaydırın ve ardından Beta desteği altında Sevure Secrets Pulsar’a tıklayın. 
  • Bir sonraki adım olarak SCRT test tokenleri talep etmek için “https://faucet.pulsar.scrttestnet.com/“ linkini kullanabilirsiniz. Buradan yönlendirmeleri takip ederek test token talep edebilirsiniz. 
  • Diğer bir adım olarak “https://testnet.shadeprotocol.io/“ linkine tıklayın ve Shade Protocol testnet adresine gidin. Karşınıza parola isteyen bir kutucuk çıkacak. Bu kutuya “spartan117” yazarak devam edin. Ardından cüzdanınızı bağlayın ve elde ettiğiniz test SCRT tokenleri sSCRT ile swapleyin. 
  • Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra ShadeSwap üzerinde gezinebilir ve farklı işlemler deneyimleyebilirsiniz. ShadeSwap testnet işlevselliğinin 7 Şubat tarihinde sona ereceğini unutmayın. 

 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

FED Faiz Kararı Öncesi Ethereum (ETH) Ne Durumda?

Fan Token Dünyasında Yaşanan Son Gelişmeler