in ,

Sert Düşüşler Sonrası Haftaya Yeşil Bir Açılış Yaptık: Ethereum %10 Yükseldi

Ethereum

Geçtiğimiz hafta Çin kaynaklı FUD’lar nedeniyle piyasa ağır yara almıştı. İşlem yapmanın bir hayli zorlaştığı piyasada Bitcoin 40,000 USD’nin hemen altına, Ethereum ise 2,800 USD’ye kadar düşüş yaşadı.

Majör altcoinlerde de durum pek farklı değildi. Piyasa değeri sıralamasına göre 3. Sırada yer alan Cardano haftayı %10 düşüşle kapatırken Solana da düşüş yaşayarak 140 USD yakınlarında kapanış yaptı.

 

Ethereum

Hafta açılışında ise toparlanma emareleri görünüyor. Ethereum güne %10 yükselişle başlayarak 3,130 USD yakınlarına yükseliş yaşadı. Bitcoin ise %5 oranındaki yükselişiyle 45,000 USD’ye yaklaşmaya çalışıyor. Piyasada belirgin bir pozitif haber görünmese de geçtiğimiz hafta yaşanan olumsuz gelişmeler etkisini kaybediyor olabilir.

Majör altcoinlerden Solana, Polkadot ve Cardano tarafında da yeşil bir görünüm hakim. Altcoinlerden en çok dikkat çeken ise son 24 saatteki %30 yükselişiyle Uniswap oldu. Uniswap geçtiğimiz hafta da ciddi yaralar almayan altcoinlerden birisi olarak öne çıktı. Öyle ki haftalık görünümde de %10 yükselişiyle dikkatleri üzerine çekmekte.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Monsters Clan CMO’su Dobby Samuels ile AMA Etkinliği

KuCoin

Solanium, Edgeware ve Sentinel Kucoin’de Listeleniyor: $SLIM, $EDG ve $DVPN Nedir?