in ,

Sert Düşüş Sonrası Bitcoin (BTC) Teknik Analizi

Yaşadığımız şoku hızlıca değerlendirmek gerekir ise 2020’de yaşadığımız ilk ATH sonrası oluşan yükselen trend kırılımı bizi bu seviyelere kadar getirdi.

Ancak şu saatlerde yaşadığımız toparlanma süreci de Ekim ayından başlayan ve ATH’ye giden yükselen trend desteğinden gerçekleşen dönüşün toparlanması olduğu da görünüyor.

Bitcoin

Bitcoin bu trendi en son Aralık 2020 tarihlerinde test etmişti. Trend üzerinde kaldığımız sürece 30.400-28.900 bölgesindeki desteği de baz alarak takip etmek en sağlıklı yol olabilir. Destek altı kapanışlarda stop kullanmanın önemi artıyor. Çünkü bir sonraki trend pandemi başlangıcından gelen trend desteği. Bu da 20.000-20.300 seviyelerine denk geliyor.

Yukarı yönlü olarak ise 41.000-42.700 direncinin kırılımı hem piyasa üzerindeki şoku atlatmak hem de oluşan düşen trendin kırılımı açısından büyük önem arz ediyor.

Bitcoin

Şahsi görüşüm bir süre 30.400-42.700 destek ve direnci arasında akümüle olduktan sonra yön tayini gerçekleşeceği yönünde. Bu süreçte 30.400 desteği sıklıkla test edilecektir, hatta fake-out yaşanma olasılıkları da yüksek ihtimalli olasılıklardan. Ekim trendinin üzerinde kaldığımız sürece pozitif bir piyasa bekliyorum. Özellikle temmuz sonu-ağustos ortası gibi bir süreçte Bitcoin Dominance etkilerini fazlasıyla hissedebiliriz.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Kriptopara, Bitcoin, Ethereum

Kripto Para Piyasası Çakıldı: BTC, ETH, BNB, LTC Teknik Analizi

Sorare

Sorare Platformunda İşlem Ücretleri Sıfırlanıyor: Starkware İle Sorare Ortaklık Kurdu