in , ,

Sei Network Airdrop’u Nasıl Alınır?

Güvenli çapraz zincir yatırım protokolü olan DefiYield, Twitter üzerinden Sei Network’ün resmi airdrop duyurusunu yayımladı. Sei Network, Cosmos ekosisteminde geliştirilmekte olan Layer-1 blok zinciridir. Çoğu Layer-1 ağından farklı olduğunu ileri süren Sei, DeFi geliştiricilerine ve kullanıcılarına büyük ölçüde fayda sağlayan bir tasarım sunarak ölçeklenebilir “kullanım durumuna özel” bir blok zinciri olmayı hedefliyor. 

Platform, SEI Network’ün gerçekleştireceği Airdrop’a dair bir dizi açıklama paylaştı. 

Dün yapılan açıklamaya göre SEI token arzının %1’i SeiNetwork’e tahsis edilecek. Sei Network’ün gerçekleştireceği Airdrop’tan yararlanmak için neler yapmalıyız birlikte inceleyeceğiz. 

Airdrop Ödüllerini Talep Etmek için Yapılması Gerekenler

 • Sei’de dApp’lerle etkileşim kurmak
 • Sei üzerinde bir node deploy etmek (dağıtmak)
 • Sei topluluğuna değer sağlamak

Sei Network üzerinde şu anda 5 dApp inşa edilmiştir. Bu dAppler ile etkileşime girerek airdrop ödülleri kazanabilirsiniz. Bu dAppler şunlardır:

 • Axelar
 • Satori
 • Vortex
 • UXD
 • Nitro

Axelar, blok zincirlerini birbirine bağlayan önde gelen zincirler arası bir platformdur. Bu nedenle Axelar Network üzerinde yapacağınız bazı işlemler, Sei airdrop için şansınızı artırabilir. 

SatoriFinance ise Sei’nin bir diğer ortağıdır.

 • $DOT cüzdanınızı Satori Web Uygulamasına bağlayın
 • Satori’ye bir miktar $DOT depoziti yatırın. 
 • Satori’ye likidite katkısında bulunun. 

 • Sei Network’ün bir diğer ortağı ise UXDProtocol’dür. UXD, delta-nötr pozisyonla desteklenen tamamen teminatlandırılmış merkeziyetsiz bir stablecoin sağlayıcısıdır. http://stake.uxd.fi üzerinden bir miktar UXD yatırabilir ve stake edebilirsiniz.
 • Sei Network üzerine inşa edilen diğer bir dApp ise Nitro, ATOM blok zinciri üzerine kurulu ilk Solana Virtual Machine zinciri olan Nitro’nun henüz pek bir özelliği bulunmuyor fakat yine de göz atmakta fayda var. 

Sei Network airdrop’undan yararlanmak için yapacağınız diğer adım ise Sei üzerinde bir node dağıtma işlemi gerçekleştirmektir. Ağ üzerinde bir node çalıştırarak Sei ağı testnet’ine katkıda bulunarak ödül kazanma ihtimalinizi artırabilirsiniz. 

Sei’de Node Çalıştırma Kılavuzu için; https://docs.seinetwork.io/nodes-and-validators/joining-testnets sayfasına göz atabilirsiniz. 

Airdrop için gerçekleştirilecek son adım ise Sei topluluğuna değer sağlamak. 

 • Projenin topluluk sayfalarından projeye değer katabilirsiniz. (Soruları yanıtlayın, dolandırıcıları yöneticilere bildirin vb.) 
 • Proje için bir fan profili oluşturun ve projenin tanınırlığını artırın. 
 • Tasarım değeri sağlayın (Çıkartma paketleri, hayran çizimleri vb.)

Tüm bu adımları uyguladıktan sonra topluluk içerisinde tanınabilir bir üye olun. 

Yukarıda belirtilen adımları uygulamanız sizi Sei Network’ün gerçekleştireceği airdrop sürecinde hazır hale getirecek ve ön plana çıkaracaktır. 

Testnet’lerde spam-scam projeler ve içerikler olabilir. Bu yüzden yeni bir Google Chrome profili açıp, üzerine cüzdan eklentisi kurup ve boş bir cüzdan oluşturup testnet’lere katılmalısınız. Bu yazı sadece bilgi amaçlıdır.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Charles Hoskinson Cardano’yu Kendi Restoranında Kabul Etmeye Hazır

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 30 Ekim 2022