in ,

Sei Ekosistemine Genel Bakış 

Cosmos, ekosistemi üzerinde geliştirilmekte olan Layer-1 blok zinciri Sei, DeFi geliştiricilerine ve kullanıcılarına büyük ölçüde fayda sağlayan bir tasarım sunarak ölçeklenebilir bi blok zincir olmayı hedefliyor. 

Sei, henüz gelişiminin erken bir aşamasında olmasına rağmen ekosistem üzerinde birçok ortağa sahip. Sei Network’ün ekosistem üzerinde 90’dan fazla ortağı bulunuyor. Bu ortaklar arasında Axelar, Satori, Synthr, Keplr gibi platformlar da yer alıyor. Bu ortaklardan bazıları ise şöyle; 

Pharaoh Protocol

Pharaoh Protocol, kullanıcıların merkeziyetsiz olarak sentetik varlıklar oluşturmasına olanak tanır. 

Axelar Network 

Axelar Network, Proof-of-Stake konsensüs mekanizmasını kullanan güvenli bir zincirler arası iletişim protokolüdür. Farklı IBC zincirleri arasında köprüleme, mesajlaşma ve yürütmeyi mümkün kılar. 

Synthr 

Synthr, güvenilir ve çok zincirli bir sentetik varlık protokolüdür. Kullanıcılar, akıllı sözleşmeleri kullanarak kripto, hisse senetleri, para birimleri, tahviller ve emtialar gibi çok sayıda finansal varlığın zincir üzerinde türevlerini oluşturabilir ve ticaretini yapabilir. 

KYVE 

KYVE, veri sağlayıcıların blok zincir veri akışlarını standartlaştırmasına, doğrulamasına ve kalıcı olarak depolamasına olanak tanır. Ölçeklenebilir ve değişmez veri yedekleme çözümleri sağlamak için mevcut verilerin yedeklerini oluşturur ve Arweave gibi veri depolama çözümlerinden yararlanır. 

White Whale 

White Whale, arbitraj işlemlerini kolaylaştırmak için zincirler arası likidite havuzları oluşturan bir arbitraj protokolüdür. Likidite havuzları, otomatikleştirilmiş piyasa yapıcılar olarak işlev görür ve ticaret botlarının ekosistem DEX’leri ile arbitraj yapmasını sağlar. 

UXD

UXD, istikrarlı, sermaye açısından verimli ve merkeziyetsiz olan bir stablecoin’dir. Türevlerle desteklenen ve tamamen teminatlandırılmış olan bu stablecoin, başlangıçta Solana ağında iken şimdi Cosmos’a özgü bir stablecoin’dir. 

Leap Wallet

Leap Wallet, kullanıcıların bir tarayıcı uzantısı olarak rahatlıkla kullanabilecekleri staking, NFT ve DeFi işlevlerine sahip bir cüzdandır. 

Keplr 

Keplr, kullanıcıların para depolamasına ve IBC ekosistemindeki farklı zincirlerle etkileşime girmesine izin veren, IBC blok zincirleri için popüler, gözetimsiz ve açık kaynaklı bir cüzdandır.

Coin98 

Coin98, cüzdan, token takası, staking ve daha fazlası gibi DeFi özellikleri sunan merkeziyetsiz bir uygulamadır. 

Satori

Satori, merkeziyetsiz bir borsanın güvenliği ve şeffaflığı ile merkezi bir borsanın hızı ve kullanılabilirliğini birleştiren, zincir dışı ve on-chain tasarıma sahip merkeziyetsiz bir finansal türev platformudur. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Ağustos Ayı İçerisinde Token Kilidi Açılacak Projeler

zkSync Ekosisteminde Kullanılacak En İyi 7 Protokol (2)