in ,

Sei Airdrop Etkinliğine Katılmak için İzlemeniz Gereken Adımlar

Cosmos ekosistemi üzerinde geliştirilmekte olan Layer-1 blok zinciri Sei, DeFi geliştiricilerine ve kullanıcılarına büyük ölçüde fayda sağlayan bir tasarım sunarak ölçeklenebilir bir blok zincir olmayı hedefliyor. 

Twitter’da 30 bin takipçisi olan ve airdrop’lar ile ilgili gelişmeleri paylaşan MingoAirdrop, Sei’nin yeni bir airdrop yapacağının onaylandığını duyurdu. Bu airdrop’tan nasıl yararlanılır sizler için derledik. 

Sei, teşvikli testnet Act-4’ü 29 Ekim’de başlattı ve bunun için bir miktar ödül tahsis etti. Bu airdrop’tan yararlanabilmek için puan kazanmanız gerekiyor, puan kazanmak için de yapmanız gereken bazı görevler bulunuyor. Ne kadar çok puanınız olursa o kadar çok airdrop alma imkanınız oluyor. Platform, testnet kullanıcılarına toplam token arzının %1’ini airdrop olarak dağıtmayı planlıyor. Peki neler yapmamız gerekiyor?

Yaptığınız her işlem için puan kazanıyorsunuz. Her limit emri, eşittir 1 puan diyebiliriz. Fakat bu işlemi günde yalnızca günde 5 kez gerçekleştirebilirsiniz. Temel olarak 5 kez limit emri gireceksiniz ve ertesi gün testnet bitene kadar tekrar 5 kez limit emri girerek puanlarınızı maksimize edebileceksiniz. Yaptığınız her görev için doldurmanız gereken bir form bulunuyor. Bu formun adı ise “Seinami Testnet Act 4 Görevleri” olarak geçiyor. Form için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSco2P67lVl30HiwTQyRvzetdst7aMQM3RYQk3kKfI2iTeZQKQ/viewform?pli=1

 • Başlamak için ihtiyacımız olan şeylerden bir tanesi Keplr cüzdanı. https://wallet.keplr.app/ adresi üzerinden Keplr cüzdanı edinebilirsiniz. Eğer herhangi bir cüzdanınız varsa cüzdanınızı bağlamanız gerekiyor. 

 • Sıradaki işlemimiz ise topluluğun Discord kanalına katılmak olacak. Discord kanalına katıldıktan sonra sol taraftaki kanallar bölümünden #atlantic-1 faucet kanalına gitmelisiniz. Kanala girdikten sonra “!faucet” yazarak cüzdan adresinizi girmeli ve böylece SEI test token’ı talep etmelisiniz. Birçok kişi bu faucet’ı kullandığı için test token’larının cüzdanınıza aktarılması biraz sürebilir. 
 • Biraz bekledikten sonra SEI test token’ın cüzdanınıza yüklendiğini göreceksiniz. 

 • https://trade.vortexprotocol.io/ adresine giderek UST2 yatırmalı ve bir limit emri ayarlamalısınız. 
 • Başlangıçta bir form paylaşmıştım, o forma tıklayarak doldurmaya başlayabilirsiniz. Formu, aşağıdaki görselde gördüğünüz gibi doldurmalısınız. 

 • Ayrıca aşağıda yer alan bilgileri de mutlaka tamamlayın. Limit emri verirken border pop-up’ına tıkladığınızda açılan tarayıcı sayfasının ekran görüntüsünü alın. Bu bir tamamlama kanıtıdır.

Aldığınız ekran görüntüsünü link üzerinden paylaşabilirsiniz. https://imgur.com/upload 

 • Sonrasında tekrar görev formunu açmalı ve yaptığınız her görevi tek tek eklemelisiniz.
 • Aynı görevleri aynı sırayla tekrarlayın. Fakat bunu mutlaka 5 limit emri ile yapın. 
 • Sonrasında yaptığınız 5 işlemin de hash’ini virgülle ayırarak yazmanız ve formu gönderip tekrar açmanız gerekmekte. 
 • Şimdi sıra geldi piyasa emirlerine. Demin yaptığımız işlemlerin aynısını yapıyoruz fakat bu sefer limit emri yerine piyasa emrini seçiyoruz.

 • Aynı işlemleri tamamladıktan sonra son göreve geliyoruz. Son görev daha çok puan kazanmak için biçilmiş bir kaftan. Yaptığımız işlemleri gerçekleştirmesi için görevleri ve formu bir arkadaşına öner. Bu görevi tamamlamak için yeni bir form açmanız ve gerekli bilgileri doldurmanız gerekmekte. 
 • İlk olarak MingoAirdrop’un adresini yapıştırın (sei13chupq0rps6es42scftnzy2tv7ewm0eaq3g7kr) sonra kendi adresinizi ve son olarak üçüncü kutucuğa ise arkadaşınızın cüzdan adresinizi yazın. Ardından formu gönderebilirsiniz. Hepsi bu kadar, bol şans. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Solana Vakfı, Ağın Durumuna İlişkin Açıklamalarda Bulundu!

Dünya Kupası Fan Token’ları Nasıl Etkiler?