in , ,

Şeffaf ve Merkeziyetsiz Bir Gelecek Vadeden Zinnia Nedir?

Bitcoin ve dijital para biriminin genel olarak benimsenmesine yardımcı olmak için çeşitli yeni kripto projeleri piyasaya sürülüyor. Bu projelerden biri olan Zinnia, yasal kanıt sağlamanın, tedarik zincirinde devrim yaratmanın, mülkiyet kanıtını garanti etmenin yeni yollarını arıyor. Projenin genel amacı verilerin kontrolünü kullanıcıya vererek kripto evrenine gerçeği, şeffaflığı ve güveni getirmek.

Zinnia Ağı, Proof-of-Work ve Proof-of-Stake mekanizmalarının hibrit bir şekilde işlediği amaca yönelik akıllı sözleşme özellikli Layer-2’ye sahip Layer-1 blok zinciridir. Zinnia, DAO aracılığıyla kullanıcılar tarafından yönetilmektedir. DAO, ağ konsensüsünün POS tarafı ile iş birliği içerisinde çalışır. DAO’nun ağ yönetişiminin merkeziyetsiz ve topluluk odaklı olmasını sağlamak gibi temel görevi vardır. Sabit Layer-1 ücretleri, yerel Layer-2 ödemeleri, Zinnia mobil uygulaması ve merkeziyetsiz sosyal medya konularında iyileştirme çalışmaları bulunuyor.

Zinnia ekibi 3 temel motivasyon ile hareket ediyor:

  • Her şeyi güvence altına alan ve kanıtlayan tek platform olmak,
  • Kripto evreni ile gerçek dünya arasındaki boşluğu dolduran bir ağ oluşturmak,
  • Gezegendeki her insanın her gün blockchain kullanmasını sağlamak.

İnternetin geleceğine giden yol olduklarını ileri süren Zinnia ekibi, Blockchain’i daha erişilebilir ve uygun fiyatlı hale getirerek herkes için demokratikleştirmeye çalışıyor. Açık inovasyon ve şeffaflık yoluyla herkesin temel dijital mülkiyet, güvenlik ve özgürlüğe sahip olduğu merkeziyetsiz bir gelecek yaratmak istiyor.

ZINN, Zinnia ağında kullanılan yerel kripto para birimidir. Blok zincirini kullanmak için ücretler ZINN’de ödenir ve geleneksel olarak hesaplama pazarı olarak hizmet eder. Şu anda ZINN, ağ genelinde işlem ücretleri için kabul edilebilir tek ödeme şeklidir. Zinnia’nın tüm özellikleri kullanıma sunulduğunda, ZINN ayrıca ekosistem genelinde ödeme, NFT basımı ve DeFi ödünç verme piyasaları gibi hizmetlerde kullanılabilecek. Zinnia, kullanıcı verilerini koruyan ve güvence altına alan ücretsiz bir yerel mobil uygulama sunacak. Kullanıcı verilerini işlemek ve Zinnia blok zincirinde güvenliğini sağlamak için ZINN kullanılır. Zinnia Network ile kullanıcılar belgelerden resimlere, konuşmalardan makbuzlara kadar her şeyi güvence altına alabiliyor.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Kamuya Açık İlk Merkeziyetsiz Protokol: Hedera (HBAR) Nedir?

Cardano (ADA) Ekosistemine Genel Bakış | Bölüm 3