içinde , ,

SEC’nin Sıradaki Hedefi Chainlink (LINK) mi? Güncel Veriler Açıklandı

Kripto para camiasında SEC’in yeni hedefi Chainlink (LINK) olabileceğine dair söylentiler dolaşmaya başladı. Ripple’a açılan menkul kıymet davası tahmin edilebileceği gibi bütün kripto para sektörünü sarstı. Ripple’ın kripto para birimi XRP’nin menkul kıymet ilan edilebileceği riski, şimdilerde altcoin yatırımcılarının önemli bir kısmının kendi kripto para birimlerine odaklanmasına ve bunlardaki riski değerlendirmesine neden oldu.

Gündemde dolaşan söylentilerin büyük bir çoğunluğu ise Chainlink (LINK), XLM, ADA ve XTZ gibi önde gelen kripto para birimlerinin böyle bir risk ile karşı karşıya olduğuna dikkat çekiyor. Santiment tarafından paylaşılan bilgilerin LINK balinaları ile ilgili önemli bir bilgiyi açığa çıkartması ise durumu ciddileştirmekte.

Chainlink LINK

Santiment, Chainlink balinalarının Aralık 2019 tarihinden beri %10 oranında fon azalmasına gittiğini belirtti. Yani Chainlink’in en büyük 10 balinası bundan 1 yıl önce sirkülasyondaki toplam LINK miktarının %70,7’sini ellerinde barındırırken bu miktar 2020 yılının sonlarına doğru %64,5 seviyesine geriledi.

LINK ağında devamlı olarak yeni adreslerin üretildiği ve balinaların hala ortalarda olmadığı görülüyor. Bu durum hem olası bir dava ile ilgili olarak yorumlanırken, hem de bireysel yatırımcıların ön plana çıktığı söylenebilir. Bireysel yatırımcılar ağa daha fazla katıldıkça ağdaki merkeziyetsizlik de üst seviyelere ulaşacaktır.

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Shadowman tarafından yazıldı.

Grayscale XRP Ve XLM İçin Şok Karar Verdi

Bitcoin Fiyatı Yeni Yılda Da Rallisine Devam Edebilecek mi?