içinde , ,

SEC vs Ripple Son Gelişme | 19 Temmuz 2022

SEC ve Ripple arasındaki yasal mücadele, karar aşamasına doğru ilerlerken, mahkeme kararını başka bir hareketle açıkladı. Bölge Mahkemesi, tarafların 15 Temmuz 2022’de sunulan yeniden düzenlenmiş belgelerini inceledi.

Mahkeme, tarafların Amici’nin davaya katılma talebiyle ilgili belgelerin bazı bölümlerinin düzenlenmesi talebi kabul edildi.

ABD Bölge Yargıcı Analisa Torres, Ripple ve SEC tarafından Amici’nin SEC uzmanlarından biri ile bağlantılı olarak sunulan belgelerin kapsamının genişletilmesi konusunda redaksiyon yapma taleplerini onayladı.

Karara göre Yargıç Torres, SEC ve Ripple’ın taleplerini geçen hafta ilgili belgelerde belirtilen daha yüksek değerleri korumak için yeterince geniş kapsamlı olmadığını belirtti. Mahkemenin tarafların talebini onaylamasının ardından, hem SEC hem de Ripple’ın itirazlarının ve yanıtlarının bazı versiyonlarını bugün kamuya sunması bekleniyor.

SEC, Amici’nin uzmanlık talebine karşı muhalefetinin açık versiyonunu sunacak olsa da Ripple SEC’in itirazına yanıtını halka açık bir şekilde sunacak. SEC’in savunmasının bazı versiyonları kamuya sunulduktan sonra, Amici itiraza yanıtını 25 Temmuz 2022’de veya öncesinde sunacak.

Amici’nin SEC uzmanlarından birinin meydan okumasına katılma talebi son zamanlarda büyük bir tartışma konusu oldu. SEC’in bu talebe itiraz ettiği herkes tarafından bilinse de SEC uzmanları tehditlerden korumak için karşı savunmasını tamamen gizli kalmasını talep ettiğinden, SEC’in itirazının içeriği hala halk tarafından bilinmiyor.

Ripple, SEC’in gizlilik talebine SEC tarafından sunulan belgelerin yeterince geniş kapsamlı hazırlanmadığı gerekçesiyle belgelere redaksiyon sağlaması gerektiğini söyleyerek itiraz etti. Bu arada Ripple, SEC tarafından sunulan ve işi için hayati önem taşıdığını iddia ettiği belgelerden birinin içeriği için de gizlilik kararı talep etti.

Geçen hafta verilen bir kararda Yargıç Torres, tarafların talebini kısmen kabul kısmen de reddetti. Önemli adli belgeleri halktan uzak tutmanın ABD’nin adalet sistemi üzerinde olumsuz sonuçları olacağını belirtti. Yargıç Torres’e göre, insanlar temel mahkeme belgelerine erişimleri engellendiğinde ülkenin adalet sistemine olan güvenini kaybedebilir.

Ripple ve Jed McCaleb

Ripple, eski kurucu ortağı Jed McCaleb’in daha fazla XRP satışı yapmayacağını resmen onayladı.XRP Scan’e göre, eski Ripple yöneticisi, en sonki XRP transferini 17 Temmuz’da yaklaşık 390.000 $ değerindeki 1.1 milyon XRP karşılığında yaptı.

Ripple eski CTO’su Jed McCaleb, 17 Temmuz 2022 itibariyle sistematik olarak yaklaşık 9 milyar XRP token’ı sattı ve bundan yaklaşık 3.1 milyar $ kazandı.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Nergis Kartal tarafından yazıldı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde İngilizce Matematik bölümü öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

Coinbase, İtalya’da Kripto Hizmetleri Sağlamak İçin Düzenleyici Onayı Aldı!

Staking, cüzdan, bitcoin

Stake Etmek, Staking, PoS Nedir?