içinde , ,

SEC vs. Ripple Davasında Son Gelişme!

XRP

Fintech firması, Ripple ve SEC arasındaki bitmeyen dava farklı yönler almaya devam ediyor. En son gerçekleşen güncelleştirmelerden biri William Hinman’ın 2018 konuşmasıyla ilgiliydi. 

SEC’in eski Kurumsal Finansman Bölümü Direktörü tarafından kripto menkul kıymetler hakkında bir konuşma yapıldı.

13 Mayıs’ta Ripple Davalıları, SEC Avukatı ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun 29 Nisan 2022 iddiasına yanıt verdi. İddiaya göre, SEC, müzakere süreci ayrıcalığı (DPP) ve avukat-müvekkil ayrıcalığını öne sürerek mahkemede ibraz etmeyi reddetti.

Ünlü bir avukat olan James K. Filan, söz konusu tweet’te bu gelişmeye dikkat çekti. Davalı, SEC’in belgeleri teslim etmeye zorlanması gerektiğinde ısrar etti. Daha sonra söz konusu dosyalamada önemli nedenler ele aldı.

Yargıç Sarah Netburn’e hitap eden Ripple savunma ekibi, SEC iddialarının yanlış olduğunu yazdı. Ripple savunma ekibi şunları ifade etti: “Bu davadaki kayıtlar, Bay Hinman’ın konuşmasını kişisel kapasitesiyle yaptığını gösteriyor.”

Ancak Davalı, kişisel görüşü hakkında meslektaşlarından hukuki görüş alma hakkına sahip olan Hinman’ın avukat-müvekkil ilişkisi kapsamında yer almayacağını savundu. Söz konusu yazışmalar, hiçbir gizli bilgi içermiyordu.

Dosyalamada, SEC, belgeleri koruma altına almak amacıyla avukat-müvekkil ayrıcalığı unsurları oluşturabilse bile, imtiyaz Hinman’a ait olacağı için iddiada bulunma hakkına sahip olmadığı ayrıcalıklı bir iddia belirleyeceğini de sözlerine ekledi.

SEC şimdi yanıtını 18 Mayıs 2022’de sunacak.

Genel olarak, SEC, Müzakere Süreci Ayrıcalığı (DPP) temeli de dahil olmak üzere çeşitli nedenlerle Hinman’ın belgelerini korumak için sürekli savaştı. Mahkemenin reddine rağmen, SEC, Hinman’ın belgelerini Ripple’a teslim etmekten korumak için yeni bir neden aradı.

Ripple ve ekibinin sabrı tükeniyor olmalı. XRP topluluğu da yorumlara göre aynı şeyi hissetti. Ancak burada ilginç bir tepki var. Hogan & Hogan hukuk firmasının bir ortağı olan avukat Jeremy Hogan, Hinman’ın kişisel görüşü için SEC’in avukatından yasal tavsiye almasını garip buldu.

Bu gelişmeler Ripple’ın yerel yönetişim token’ı olan XRP’de bir hareketliliğe sebep oldu mu bilinmiyor. Kripto para piyasasında marketin toparlanmasının etkisi ile de olabileceği gibi 12 Mayıs’tan beri XRP %21.71 artış gösterdi. Bu yazı yazıldığı sırada XRP 0.42$’dan işlem görmektedir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Merve Sait tarafından yazıldı.

Ekonometri bölümü öğrencisi. KoinSaati İçerik Editörü

Bitcoin (BTC)’de Düşüş Bitiyor mu? Güncel Fiyat Analizi

Etherscan ve CoinGecko, MetaMask Kimlik Avı Saldırılarına Karşı Uyardı