içinde , ,

SEC vs. Ripple Davasında Son Gelişme! SEC’e Bir Darbe Daha!

XRP, Ripple, SEC

SEC vs. Ripple davasından gelen haber güncellemelerinin oldukça ilgi çektiği bir gün ile daha karşı karşıyayız. Mahkeme SEC’in Ripple davasındaki işlemlerden Bar Amici ve avukatın gözaltına alınma talebini reddettiğinden SEC’e bir darbe daha geldi.

Mahkeme ayrıca SEC’in Amici’nin avukatını tutma yönündeki hareketini de reddetti. Avukat John Deaton, davanın ileriki işlemlerine katılmaktan men edildi. 

4 Ekim 2021’de mahkemenin, mahkeme tarafından onaylanan davada altı bireysel XRP sahibinden oluşan Movants’a Amici Curiae olarak hareket etmesi ve belirli yasal brifinglere katılmasına izin verdiğini hatırlatabiliriz. 

Bu yılın başlarında, avukatlar, avukat Deaton aracılığıyla, SEC uzmanlarından birinin görevden alınmasına ilişkin bir hareketle ilgili olarak Amicus’a brifing vermek için izin istediler. 

Yaklaşan Daubert Mücadelesine Amici Katılımı Üzerine Kavga

Amici’nin yaklaşan Daubert yarışmasına katılma talebi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) hoşuna gitmedi. 

SEC, Ripple

Federal kurum talebe itiraz ederek, mahkemeden sadece talebi reddetmesini değil, Movants ve Amici’nin davadaki diğer işlemlere katılmalarını yasaklamasını istedi. 

SEC’in talebi, Ripple ve Amici’nin avukatının tepkisine yol açtı ve her iki taraf da mahkemeden ajansın çağrısına kulak vermemesini istedi. 

Yargıç Torres’in Kararı

İlginç bir şekilde, mahkeme, davanın sonraki aşamalarında yardımlarına ihtiyaç duyulabileceği için Amici ve avukatlarının davadan atılmasını istememektedir. 

Ancak Yargıç Torres, mahkemenin SEC’in uzmanının kalifiye olup olmadığının değerlendirilmesinde Movants’ın yardımından yararlanmayacağını kaydetti. 

SEC

Yargıç Torres’in kararından bir alıntı, “Burada, mahkeme, SEC’in uzmanının niteliklerini değerlendirmede tacirlerin yardımından yararlanmayacağını tespit ediyor” diyor.

Davadan sorumlu yargıç, SEC’in uzmanının niteliklerini değerlendirmek için Amici’nin katkılarının gerekli olmayacağına inansa da, olumsuz önergelere ilişkin brifing sırasında yardımlarının faydalı olacağını kaydetti.  

Yargıç Torres , “Movants, SEC’in uzmanı ve tarafların özet karar için düşündükleri hareketlerle ilgili diğer ilgili ve yardımcı konular hakkındaki endişelerini bildirmek için bir başvuruda bulunabilirler” dedi. 

Avukat Deaton, SEC ve Hinman’ı Patlattı

26 Temmuz 2022’de Avukat Deaton, mahkemenin kendisini Ripple davasında daha fazla işlem yapmaktan alıkoymasını talep ettiği için SEC’e saldırdı. 

Avukat Deaton, kendisini davaya katılmaktan alıkoyabilecek bir suç işlemediğini kaydetti. SEC’i dava boyunca, özellikle de ajansın sürekli çifte standart uygulaması nedeniyle yürüttüğü yol nedeniyle eleştirdi. 

Ayrıca, SEC’in eski Kurumsal Finansman direktörü olarak görev yaptığı süre boyunca mahkemenin dikkatini William Hinman’ın çıkar çatışmasına çekme fırsatını da yakaladı.

Hinman SEC’in Kurumsal Finansman bölümünün başındayken hala eski işvereni Simpson Thatcher ile bir dizi görüşme yapıyordu.

Hinman’ın Ethereum’a bağlı bir hukuk firması olan Simpson Thatcher ile olan ilişkisinin, ETH’nin güvenlik dışı ilan edildiği 18 Haziran 2018 tarihli konuşmasına katkıda bulunduğuna inanılıyor. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Merve Sait tarafından yazıldı.

KoinSaati İçerik Editörü

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin (DOGE) nedir?

Web 3.0 Nedir ?