in , ,

SEC ve Ripple Davası Ne Durumda? XRP Fiyatında Takip Edilecek Seviyeler Hangileri?

Yasal mücadeleler sürerken, XRP topluluğu Ripple’ın SEC’nin geçici temyiz başvurusuna vereceği yanıtı izleyerek gelecek tahminlerini şekillendiriyor.

Salı günü XRP %0.78 oranında gerileme yaşadı. Pazartesi günü yaşanan %2,63’lük düşüşün ardından XRP günü 0,5206 dolar seviyesinden tamamladı. Yaşanan düşüş seansına rağmen, XRP art arda dördüncü seansta 0,50 doların altına inmekten kaçındı.

Devam etmekte olan SEC ve Ripple davasında önemli bir mahkeme önergesi veya başvurusu olmadı. Ripple savunma ekibinin idari başvurularının ise XRP fiyatı üzerinde herhangi bir etkisi görülmedi. Ancak savunma ekibi, Yargıç Torres’e 2024 yılının ikinci çeyreğinde duruşmaya hazır olduklarını bildirdi. Bu bilgi yatırımcı duyarlılığını doğrudan etkilemese de, 2024’ün ikinci çeyreğinin tartışılıyor olması davanın olası süresini yansıtıyor.

SEC ve Ripple davasının hızlı bir şekilde sona ermesini uman yatırımcılar için, göz önünde bulundurulması gereken bir de SEC temyizi meselesi bulunuyor. XRP topluluğu, geçici temyiz için SEC önergesine Ripple itirazını bekliyor. Ripple’ın itirazını 1 Eylül’e kadar sunması gerekiyor ve bu tarihten sonra SEC’nin Ripple’ın itirazlarına yanıt vermesi için bir haftası olacak.

Hukuk uzmanları ise SEC temyiz başvurusunun bir yıl kadar süreceğini tahmin ediyor. Yargıç Torres SEC’nin talebini onaylar ve Ripple’ın devam etmekte olan SEC davasının durdurulmasına yönelik itirazını reddederse, dava muhtemelen 2025 yılına kadar uzayacak. Bununla birlikte, SEC temyizi kripto piyasası için odak noktası olacak.

Günlük grafik XRP/USD’nin 0,4920-0,4780 dolar destek bandının üzerinde seyrettiğini gösteriyor. Haftaya düşüşle başlanması XRP’yi 50 günlük ve 200 günlük EMA’ların altında bırakarak kısa vadede düşüş ancak uzun vadede yükseliş sinyalleri gönderdi.

14 günlük RSI’ya bakıldığında, 31,20 düşüş eğilimini yansıtıyor. RSI, 0,47 doların altını yeniden hedeflemek için 0,4920-0,4780 dolar destek bandından düşüşü destekleyen EMA’larla aynı hizada. Bununla birlikte, 0,4920-0,4780 dolar destek bandından kaçınmak, 200 günlük EMA’dan olası bir kopuşa işaret edecek ve boğalara 0,5750-0,5900 dolar direnç bandında bir çalışma sağlayacaktır.

4 saatlik grafiğe bakıldığında, XRP 0,4920-0,4780 dolar destek bandının üzerinde duruyor. Ancak XRP, 50 günlük ve 200 günlük EMA’ların altında yer alarak kısa vadeli düşüş sinyallerini yeniden teyit ediyor.

43,71 14-4H RSI, satış baskısının satın alma baskısından ağrı basmasıyla düşüş eğilimini yansıtıyor. RSI’ın EMA’larla aynı hizada olması, 0,50 doların altına dönüş ve 0,4920-0,4780 dolar destek bandından düşüş sinyali veriyor. Bununla birlikte, 50 günlük EMA boyunca bir XRP hareketi, boğalara 0,5750-0,5900 dolar direnç bandının alt seviyesinde bir çalışma sağlayacaktır.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Ator Protocol Nedir?

kripto

Glassnode Verileri, Kısa Vadeli Bitcoin Sahiplerinin Zararda Olduğunu Gösteriyor