in , ,

SEC-Ripple Davası XRP’yi Arafta Bırakıyor

Ripple (XRP) Çarşamba günü %2,11 oranında bir düşüş yaşadı. Salı günü yaşanan %3.25’lik kazancı kısmen tersine çeviren XRP günü 0,5287 dolardan tamamladı. Kayba rağmen XRP, 16 Ağustos’tan bu yana ilk kez 0,52 doların altına inmekten kaçındı.

Ripple’ın yarın SEC’nin temyiz başvurusuna karşı itiraz dilekçesini sunması bekleniyor. Daha erken bir başvuru SEC’e yanıt hazırlaması için daha fazla zaman tanıyacaktır. SEC’nin herhangi bir muhalefet başvurusuna 8 Eylül’e kadar yanıt vermesi gerekiyor.

Mahkeme faaliyetinin olmaması, XRP’yi SEC ile ilgili konuşmaların etkisinde bırakacaktır. Yaz tatilinin neredeyse sona ermesiyle birlikte, ABD kanun koyucularının kripto düzenleyici bir çerçeveye doğru ilerlemesi havayı önemli ölçüde iyileştirebilir.

SEC ve Coinbase davasıyla ilgili haberler kadranı hareketlendirebilir. Yatırımcılar, davanın reddine ilişkin mahkeme kararını bekliyor. Mahkemenin davanın reddine karar vermesi XRP’ye ve daha geniş bir pazara yönelik talebi artıracaktır.

0,54 dolarlık direnç XRP’yi 0,5750-0,5900 dolar direnç bandının ve 50 günlük EMA’nın altında bıraktı. Bununla birlikte ikna edici bir Ripple muhalefet başvurusu, boğalara 0,5750-0,5900 dolar direnç bandında ve 50 günlük EMA’da bir çalışma sağlayacaktır.

Bununla birlikte, başarılı bir SEC itirazı XRP’yi muhtemelen daha fazla kayba maruz bıracaktır. 200 günlük EMA’ya doğru bir düşüş 0,4920-0,4780 dolar destek bandını devreye sokacaktır.

37,80 14 günlük RSI değeri göz önüne alındığında, XRP’nin aşırı satım bölgesine girmeden önce düşmek için daha fazla yeri var.

Çarşamba günü XRP, bir düşüş sinyali olan 50 günlük EMA’ya kadar geriledi. Çarşamba günü yaşanan geri çekilme XRP’yi 0,5750-0,5900 dolar direnç bandının ve 200 günlük EMA’nın altında bıraktı.

50 günlük EMA üzerinden yapılacak bir hamle, boğalara 0,5750-0,5900 dolar direnç bandında bir koşu sağlayacaktır. Ancak, XRP’nin destek sağlamak için olumlu haberlere ihtiyacı var.

EMA’nın 50 günlük seviyesini geçememesi, 0,4920-0,4780 dolarlık destek bandını devreye sokacaktır. Ancak 50,40’lık 14-4H RSI okuması göz önüne alındığında, yatırımcılar bir sonraki mahkeme başvuruları öncesinde kararsız durumdalar.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Kripto Para Piyasasında Günün Öne Çıkan Gelişmeleri

Binance Research ile Derin Tokenomik Araştırması