in , ,

SEC, Microstrategy’nin Bitcoin Muhasebesini Reddetti

SEC, Microstrategy şirketinin resmi muhasebe uygulamalarını kullanmadığını, BTC fiyat dalgalanmalarının etkilerini beyan etmeyen gayrı resmi muhasebe uygulamaları kullandığına karar verdi. Şirket, bir yıldan fazla bir süredir ABD yetkililerinin halka açık şirketler için muhasebeleştirmede BTC’yi kullanma şeklini değiştirmesini sağlamaya çalışıyor.

SEC, Microstrategy’nin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından Bitcoin alımları için belirlenen muhasebe kurallarını ihlal ettiğine karar verdi. SEC’e göre şirket, Bitcoin volatilitesinin etkilerini göstermeyen muhasebe ilkelerini kullandı.

SEC bir raporda Microstrategy’nin GAAP dışı (Genel Kabul Görmüş Muhasebe İlkeleri) muhasebe ilkelerini kullandığını söyledi. GAAP, ABD’de halka açık şirketlerin uyması gereken Finansal Muhasebe Standartları Kurulu tarafından yayınlanan ortak bir muhasebe standartları ve prosedürleri kümesini ifade eder.

SEC

SEC, Microstrategy’nin, geçen yıl 30 Eylül’de sona eren üç aylık dönem için Form 10-Q için GAAP dışı ilkeleri kullandığını ve hissedarlara, volatil kriptopara birimini saklamasalardı gelirlerinin ne olacağını göstermek için kullandığını belirtti.

Önceki yorum 5’e verdiğiniz yanıtı not ediyoruz ve GAAP dışı önlemlerinizdeki Bitcoin değer düşüklüğü ücretlerine yönelik ayarlamanıza itiraz ediyoruz. Lütfen gelecekteki başvurularda bu düzenlemeyi kaldırmak için gözden geçirin.

GAAP, kriptopara birimleri için hiçbir rehberlik sunmuyor ve Microstrategy ve Tesla gibi önemli $BTC varlıklarına sahip şirketlerle çalışacak çok az şey bırakıyor.

Şimdiye kadar sunulan tek rehberlik, firmaların Bitcoin’i maddi olmayan bir varlık olarak görmeleri gerektiğini söyleyen Amerikan CPA Enstitüsü’nden alınmıştır. Bu, yatırım firması olmayan Microstrategy gibi firmalar için BTC’nin satın alırken tarihsel fiyatından kaydedilmesi ve yalnızca değer düştüğünde ayarlanması gerektiği anlamına gelir.

Bitcoin

Örneğin, BTC 60.000 dolardan 40.000 dolara düşerse, firmanın muhasebesi bunu yansıtmalıdır. Bununla birlikte, BTC 70.000 dolara kadar yükselirse, firma varlık değerini yukarı doğru güncelleyemez.

Microstrategy, savunmasında geçen yıl SEC’e, yatırımcılarına performansının daha eksiksiz bir resmini vermek için GAAP dışı muhasebe ilkelerini kullandığını söyledi. Gerektiği gibi yalnızca $BTC değerinde bir düşüş gösterirse, özellikle Bitcoin’i stratejisinin merkezine koyduğundan, veriler yatırımcılar için “daha az anlamlı” olacaktır.

SEC ayrıca şunları ekledi:

Ayrıca, Bitcoin nakdi olmayan değer düşüklüğü kayıplarının dahil edilmesinin, yatırımcılarımızın kurumsal yazılım analitiği işimizin işletim sonuçlarına ilişkin analizinden dikkati dağıtabileceğine inanıyoruz.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için Telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

MES tarafından yazıldı.

Bitcoin

El Salvador, 15 Milyon Dolarlık Bitcoin Satın Aldı

LOCGame, Yeni Yol Haritası Güncellendi!