in ,

SEC Hedefine Hangi Kripto Para Borsasını Aldı?

ABD Senatörü Cynthia Lummis’in ofisinden bir yetkili, her kripto borsasının Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından soruşturma altında olduğunu iddia ediyor. 

Avukat John E. Deaton, SEC Başkanı Gary Gensler’in “yıl sonuna kadar Coinbase, Binance veya başka bir borsaya dava açacağını” doğru tahmin etmiş olabilir.

Gensler Tarafından Hedeflenen: Tüm Kripto Borsaları

Forbes’in 4 Ağustos tarihli haberine göre ABD Senatörü Cynthia Lummis’in ofisinden bir çalışan, ABD’deki tüm kripto borsalarının yanı sıra Binance’in SEC tarafından soruşturma altında olduğunu söyledi.

XRP avukatı John E. Deaton, yakın tarihli bir tweet’te, SEC’in bu yıl başka bir borsaya dava açmasının muhtemel olduğu konusundaki önceki ifadesini yeniden doğruladı.

SEC’in bir veya birden fazla borsaya dava açacağını söylüyorum. SEC’in, iddia ettiği aynı token’ların 5-10’unun her satışının menkul kıymet olduğu 2-4 borsa seçmesi muhtemeldir. Birkaç davalıya karşı 1 Şikayet olabilir. 

Coinbase’in kayıt dışı menkul kıymetler listesine ilişkin SEC soruşturması zaten biliniyor. Ayrıca, SEC Başkanı Gary Gensler’in kripto borsasında başka suçlamalar aradığı bildiriliyor. Daha önceki raporlar ayrıca SEC’in 2017’de Binance’in kripto token’ı Binance Coin’in (BNB) ICO’sunu araştırdığını gösteriyor.

SEC, çoğu kripto para biriminin menkul kıymetler olduğunu ve komisyonun yetki alanına girdiğini iddia ediyor. Gary Gensler, bu yılın Haziran ayının başlarında, Bitcoin dışındaki tüm kripto para birimlerinin menkul kıymetler olduğunu iddia etti.

“İcra yoluyla düzenleme” Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) Komiseri Caroline Pham, yasa koyucular ve kripto uzmanları tarafından eleştirildi.

Cynthia Lummis’in çalışanı, anlaşmazlık dahili olarak çözülmezse ABD Kongresi’nin sonunda kripto endüstrisini düzenlemek için CFTC’yi seçeceğine inanıyor. Eski SEC direktörü William Hinman 2018 yılında yaptığı bir konuşmada “Ethereum bir menkul kıymet değil” dedi. Aynı zamanda SEC vs. Ripple davasındaki güçlü kanıtlardan biridir.

Bir kripto borsası ayrıca, SEC’in ABD borsalarına kendilerine karşı getirilecek eylemler hakkında bilgi veren Wells Bildirimleri gönderdiğini de ortaya koydu.

CFTC Yargı Yetkisi Öneren Kripto Bonoları

ABD Senatosu’nda şimdiye kadar iki taraflı kripto ile ilgili fatura önerildi, her ikisi de CFTC’nin kripto para birimleri üzerinde yargı yetkisi olduğunu iddia ediyor. Ancak her iki yasanın da bu yıl geçmesi pek olası değil.

 Cynthia Lummis

ABD Senatörleri Cynthia Lummis ve Kirsten Gillibrand tarafından Haziran ayında dijital varlıkları düzenlemek için Sorumlu Finansal Yenilik Yasası çıkarıldı. ABD Senatörleri Debbie Stabenow ve John Boozman’ın Dijital Emtia Tüketici Koruma Yasası ise 4 Ağustos’ta Bitcoin ve Ethereum’u emtia olarak sınıflandırarak CFTC’ye daha fazla yetki verdi.

Bu arada Binance, SEC’in menkul kıymet olarak sınıflandırdığı AMP token’ını listeden kaldırdı. Ayrıca, SEC Başkanı Gary Gensler’in istifasına karşı bir dilekçe de hız kazanmış görünüyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

MES tarafından yazıldı.

Tiffany & Co. NFTiff Satışlarını %248 Artırdı!

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Teknik Analizleri I 05.08.2022