in ,

SEC Başkanı Gary Gensler İfade Verecek

SEC Başkanı Gary Gensler, uyguladığı kripto politikası nedeniyle Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi önünde ifade verecek. 

SEC Başkanı Gary Gensler, kongre önünde ifade vermeye hazırlanıyor. Gensler, 18 Nisan’da kripto ekosistemine yönelik yaklaşımıyla ilgili kongre karşısına çıkacak.

Finansal Hizmetler Komitesi Başkanı Patrick McHenry, gerçekleşecek olan süreç ile ilgili bazı detayları paylaştı. McHenry, Gensler’in kural koyma ve kripto varlıklarına yönelik yaklaşımına odaklanacaklarını belirtti.

McHenry konuşmasının devamında, komitenin SEC üzerinde geniş bir denetime sahip olacağını ve kripto varlıklar için düzenleyici bir alan oluşturma açısından ciddi bir yaklaşım benimseyeceğinin altını çizdi.

SEC başkanının kriptoya yönelik yaklaşımı yıllar içinde pek çok kişinin tepkisini çekti. Demokrat partiden birçok kişi, Gensler’in yaklaşımına karşı endişelerini dile getirdi. Kripto sektöründeki pek çok kişi, partinin kripto karşıtı duruşunun 2024’te gerçekleşecek olan seçim kampanyası için felaket olabileceğine inanıyor. 

Satoshi Hareket Fonu’nun kurucu ortağı Dennis Porte, kripto ve Bitcoin yanlısı demokratların, kendi partilerinin duruşuna itirazlarını dile getirmek için sıraya girdiğini belirtti. 

ABD düzenleyicileri, 2023’ün başlamasıyla birlikte Coinbase ve BUSD dahil olmak üzere bir dizi kripto firmasına Wells bildirimi yayınlamasıyla kripto alanında sert bir duruş sergiledi. Öte yandan CFTC, Binance’e karşı yeni bir dava açtı. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

COTI, gCOTI Airdrop Kampanyasını Duyurdu

CoinGecko’nun Stablecoin Verileri Neler Anlatıyor?