in ,

Scroll Pre-Alpha Testnet ile Nasıl Etkileşim Kurulur?

Ethereum blok zinciri üzerinde Layer-2 çözümleri sunan Scroll, Pre-Alpha Testnet’ini duyurmuştu. Hala devam eden testnet ile nasıl etkileşim kurulur sizler için derledik.

Pre-Alpta Testnet, Scroll L1 ve Scroll L2 test ağından oluşur. Pre-Alpha testnet ile bu özel zincirin üzerinde, birçok özelliği bünyesinde barındıran Scroll L2 testnet çalıştırılacak. Peki bu özellikler neler?

 • Kullanıcılar, MetaMask gibi bilindik web arayüzlerine sahip Uniswap York’u gibi birkaç önemli demo uygulaması ile etkileşime geçebilecek. 
 • Kullanıcılar, blok tarayıcısı aracılığı ile Scroll testnet’in durumunu takip edebilecekler. 
 • Scroll, sınırsız okuma işlemlerini ve önceden konuşlandırılmış demo uygulamaları içeren, kullanıcı tarafından başlatılan işlemleri destekleyen bir node çalıştıracaktır. 
 • Roller’lar, dengeli bir sürüm sunabilmek için zkEVM derelerinin bir kısmı için validity proof’tan oluşacak ve birleştirilecek. 
 • Bu testnet, L1 ve L2’ler arasında bir akıllı sözleşme köprüsü aracılığı ile varlıkların köprülenmesini etkinleştirecek. 

Pre-Alpha Testnet İle Nasıl Etkileşime Girilir?

 • Öncelikle Pre-Alpha Testnet yapılandırmalarını cüzdanınıza ekleyin. “https://prealpha.scroll.io/“ linki üzerinden cüzdanınızı kolaylıkla ekleyebilirsiniz. 
 • Bir sonraki adım olarak test ağı ile etkileşime girmek için ihtiyacımız olacak test tokenlerini talep etmeliyiz. Cüzdanınızı bağladıktan sonra, “https://prealpha.scroll.io/faucet/“ linki üzerinden test tokenlerinizi talep edebilirsiniz. 
 • Elde ettiğiniz test tokenlerini Bridge uygulaması aracılığı ile Scroll L1’den Scroll L2’ye aktarmalısınız. 
 • Cüzdanınızı kullanarak Scroll L2’deki diğer cüzdanlara token aktarımı gerçekleştirmelisiniz.
 • Bir diğer adım olarak takas uygulaması üzerinden token takası ya da transferi gerçekleştirmelisiniz. 
 • Scroll L1 ve L2 Block Explorerse ve Rollup Explorer’da işlemlerin ve blokların durumunu görüntüleyin. 
 • Bridge uygulaması aracılığı ile Scroll L2’den Scroll L1’e tokenlerinizi çekin. ,

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Bitcoin Fiyatı Düşüşe Devam Edecek mi?

Ethereum (ETH) Yükselişine Devam Edecek mi?