in

Scouthub Nedir?

Scouthub, NFT oyuncu kartları ile play-to-earn modeline dayanan, yeni nesil NFT tabanlı bir fantezi futbol oyunudur. Stratejik partnerleri arasında Ankaragüçü, Başakşehir, Beşiktaş, Fenerbahçe, Gaziantep Futbol Kulübü gibi önde gelen Türk futbol kulüpleri de bulunuyor. 

Scouthub, dünya çapında kullanıcı dostu bir fantezi futbol oyun platformu sunmayı hedeflediğini beyan ediyor. Platform, klasik fantezi futbol oyunlarıyla aynı prensipte çalışır. Scouthub’ın play-to-earn modeli ile kullanıcılar, oyun oynayarak gelir elde edebilir ve NFT koleksiyoncularını trade ederek kazanç sağlayabilir.

Platform hedef pazarlar olarak kendine, futbolda büyük yatırımları ve güçlü taraftar kitleleri olan Avrupa ve Amerikan liglerini hedef alıyor. Whitepaper’ında Türkiye Süper Lig olmak üzere Almanya, Hollanda, Brezilya ve Arjantin liglerindeki 14-34 yaş arası futbolseverler hedef kitle olarak belirtiliyor.

Scouthub’da, lisanslı lig takımlarından oyunculardan oluşan NFT oyuncu kartlarıyla 11 kişilik bir ekip kurulur. Kadro kurulduktan sonra çeşitli oyun modlarına (Main League, Hub League, 1v1 Challange, Fan League, Mini Games) katılım yapılabilir. Oyun modlarında seçilen oyuncuların alacağı puanlar o haftanın gerçek maç istatistiklerine dayanmaktadır.

Takımlar, oyuncuların aldıkları puanlara göre sıralanır. Her ligin sonunda (haftalık/aylık), en üst sıradaki takımlar ödül kazanır. Bir futbolcunun performansı, OPTA tarafından her hafta sonunda toplanan bilgiler aracılığıyla atanacak ve güncellenecek olan futbolcuların gerçek zamanlı performans verileriyle belirlenir.

$HUB; Oyun içi satın almalar, marketplace token, stake & ödüller, DAO oylarına katılım ve bridge with fan tokens gibi Scouthub’da ana eylemleri gerçekleştirmek için kullanılan bir BEP-20 token’dır. Scouthub, fan token holder’lar için utility sağlar. Hem kulüpler hem de bu kulüplerin taraftarları, fan token’larıyla Scouthub’da ayrıcalıklara sahip olacaklar.

Scouthub, kullanıcıların platformda ayrılmadan istedikleri herhangi bir etkinliği gerçekleştirmelerine olanak tanıyan kapsam bir deneyim sunmayı amaçlar. Bu nedenle ekosistem; Lisanslı NFT oyuncu kartları, scout market ve manager market gibi üç temel özelliği barındırır.

Scouthub NFT kartları resmi olarak lisanslı dijital koleksiyonlardır. NFT kartları, nadirlik ve oyuncu performanslarına göre Diamond, gold, silver, bronze olmak üzere 4 farklı sıralamada kategorize edilir. Scouthub, kullanıcıların lisanslı NFT oyuncu kartlarını takas etmeleri için 2 farklı marketplace’e sahiptir. Manager market’te kullanıcılar birbirleriyle NFT ticareti yapabilir. Scout Market’te ise Scouthub bu pazarı aylık transfer dönemlerinde aktif hale getirir.

Yol Haritası

Timeline

Kaynak: Scouthub Whitepaper, Scouthub

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

GAK tarafından yazıldı.

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası Ticaret & Finans departmanlarından derece ile mezun oldum. Akademik çalışmaların ardından finans sektöründe bir aracı kurumun araştırma departmanında analist olarak 2.5 yıl kadar görev aldım. Ocak - Kasım 2022 döneminde KoinSaati'nde editor olarak görev aldım.

Visa, Kripto Yatırımcılarının İlgisini Çekecek Bir Ortaklık Kuruyor!

zkSync Nedir?