in ,

Scott Minerd: Bitcoin 8.000 Dolara Düşebilir!

Bitcoin, Ayı,

Guggenheim CIO’su Scott Minerd, üst üste 8 haftadır düşüş yaşayan Bitcoin (BTC) ile ilgili değerlendirmeler yaptı.

30.000 dolar seviyesini korumayı başaramayan Bitcoin, bu yazının hazırlandığı saatlerde son 24 saatteki %2.62’lik düşüşle 559 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile 29341.18$’dan işlem görüyor.

Guggenheim Investments’ın Baş Yatırım Sorumlusu Scott Minerd, 23 Mayıs Pazartesi günü, kripto piyasasını üzerinden genel piyasa durumunu değerlendirerek Bitcoin fiyatının buradan 8.000 dolara daha da düşebileceğini söyledi. Bu, şu anki mevcut seviyelerden %70’den fazla düzeltme olasılığı olduğu anlamına gelir. Miner, İsviçre Davos’taki Dünya Ekonomik Forumu’nda (World Economic Forum) CNBC ile yaptığı röportajda şunları söyledi:

Sürekli olarak 30.000 dolardan düşük seviyelere gözlendiğinde 8.000 dolar nihai diptir. Bu yüzden özellikle FED’in kısıtlayıcı olmasıyla birlikte, aşağı yönde çok daha fazla fiyat hareketi göreceğimizi düşünüyorum.

Scott Minerd, Temmuz 2021’de Bitcoin fiyatının 15.000 dolara kadar düşebileceğini söylemişti. Bununla birlikte, Bitcoin Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolara ulaşmayı başarmıştı.

Pazartesi günü Wall Street’te gözlenen verilere rağmen Bitcoin fiyatı düşmeye devam ediyor. Zincir üstü veri sağlayıcı Santiment şunları açıklıyor:

Bitcoin, dün iyi geçen bir SP500 seansına karşın %4 düştü. Yıl boyunca ikisi beraber hareket etmişlerdi ancak dünkü ayrılma $BTC’nin 30.000 dolar direnciyle gerçekleşti. Hisse senedi piyasalarında yukarı hareketli oldukça kripto için de olumlu hareketler beklenebilir.

Scott Minerd: Kripto Para Birimlerinin Çoğu Önemsiz

Bitcoin üstünden genel kripto piyasasını da değerlendiren Guggenheim CIO’su Scott Miner, kripto para birimlerinin çoğunun önemsiz olduğunu söyledi.

Kripto dünyasındaki baskın oyuncuyu henüz gördüğümüzü sanmıyorum.

Kripto piyasası, bu ay sadece bir hafta içinde Terra ekosisteminin büyük çöküşüne ve piyasadan 40 milyar dolardan fazla tasfiyeye tanık oldu. Stablecoin krizinin de yaşanmasıyla kripto piyasasına olan güven sarsıldı.

Minerd, herhangi bir para biriminin ya değişim aracı, değer deposu olma testini geçmesi gerektiğini de sözlerine ekledi. Minerd, kripto para birimlerinin hiçbirinin bu özellikleri sergilemediğini söyledi:

Henüz kripto için doğru prototipe sahip olduğumuzu düşünmüyorum. Mevcut kripto para birimlerinin hiçbiri bu testi geçmez.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Fantom, Cronje’nin Dönüş Spekülasyonları Nedeniyle Yükselişe Geçti

Terra, LUNA

Terra CEO’su Do Kwon, LUNA Burn İçin Cüzdan Paylaştı