in ,

Sao Paulo Fan Token (SPFC) Nedir? Nasıl Alınır?

Kripto para dünyası birbirinden farklı donanıma ve özelliğe sahip çeşitli projeleri bünyesinde barındırıyor. Popülerliğini koruyan ve sahiplerine birden fazla avantaj sağlayan fan token projeleri de bunlardan biri. Brezilya futbol takımlarından Sao Paulo’nun fan tokenini inceliyoruz.

25 Ocak 1930’da kurulan Sao Paulo Futbol Kulübü yönetiminin Socioscom ile kurduğu iş birliği sonrası piyasaya sürülen SPFC token, taraftarlar ve kulüp arasındaki etkileşimi artırmayı amaçlar. Aynı zamanda taraftarlara oylama ve ödül kazanma fırsatı sunan SPFC, 9 Kasım 2021 tarihinde piyasaya sürülmüştür. 

SPFC fan tokenin taraftarlara sunduğu avantajları şöyle sıralayabiliriz: 

  • Morumbi stadyumunu gezme ve VIP izin gerektiren alanlarda bulunma hakkı, 
  • Sezon boyunca Socioscom uygulamasına özel anketler ve oy kullanma hakkı, 
  • Brezilya Seri A, Brezilya Kupası ve bölge maçları gibi etkinliklerde ücretsiz bilet kazanma şansı, 
  • Çeşitli mağazalardan taraftarlara özel olarak sunulan imzalı ürünleri indirimli satın alma gibi birçok avantaj sağlıyor. 

SPFC fan tokenin kullanım alanlarını ise şöyle sıralayabiliriz: 

  • SPFC fan tokeni kullanabileceğiniz Socioscom uygulamasında sahip olduğunuz varlık sayısı kadar oy kullanma ve ödül toplama avantajı elde edersiniz,
  • Socios platformu üzerinde bulunan oyunları oynayarak ve quiz’lere katılı sağlayarak da SPFC fan token kazanma imkanına erişebilirsiniz, 
  • Tüm bunların dışında Sao Paulo futbol takımının performansı, taraftar durumu, yeni transferler, token işlemleri ve daha pek çok konuda platformun sohbet ortamından faydalanabilirsiniz. 

SPFC Fan Token İstatistikleri

Toplam arzı 20 milyon olan SPFC fan tokenin dolaşımdaki arzı ise 1 milyon 947 bin’dir. SPFC, bu zamana kadar gördüğü en yüksek fiyat olan 1.90 dolar seviyesini 25 Kasım 2021’de görürken, gördüğü en düşük fiyat olan 0,20 dolar seviyesini ise 1 Ocak 2023’te görmüştür. 

SPFC Fan Token Nasıl Alınır? 

SPFC; Gateio, MEXC ve Chiliz platformları üzerinde listelenmektedir. SPFC fan token almak isteyen yatırımcılar, bu platformlar üzerinden kolaylıkla SPFC alabilir, satabilir ve ellerinde tutabilirler. 

 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Uniswap V3, Polkadot’a Geliyor!

Popüler Bitcoin Savunucusu Bitcoin Ordinals’e Yöneliyor