içinde ,

The Sandbox Haberi Yalanladı! Meta, CEEK VR’ı Satın Alabilir mi?

The Sandbox (SAND), oyuncuların oyun deneyimlerini oluşturabilecekleri ve para kazanabilecekleri Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş sanal bir dünyadır. Sandbox’ın COO’su Meta tarafından bir satın almanın gerçekleşmeyeceğini yineledi.

Meta ve Microsoft dahil olmak üzere teknoloji şirketlerinin Metaverse Standards Forum oluşumunu duyurmasının ardından Sandbox’ın SAND token’ı yaklaşık %20 arttı. SAND, bu yazı kaleme alındığı esnada %19 artışla 1,31 $’a yükseldi. Benzer şekilde, Decentraland’ın MANA token’ı yaklaşık %9 artarak 1,02 $’a yükseldi.

The Sandbox ve Decentraland, kullanıcıların sanal arazi satın alabilecekleri Ethereum tabanlı oyunlardır. Metaverse birçok kişinin tahmin ettiği doğrultuda ilerlerse bu iki alan büyük fayda sağlayabilir. Bu beklentiler Meta tarafından satın alınma ihtimalini tekrar gündeme getirdi.

The Sandbox’ın Kurucu Ortağı ve COO’su Sebastien Borget, Twitter üzerinden yöneltilen bu soruya ”Hayır” olarak yanıt verdi.  Alibaba ve Sony’yi de içeren Metaverse Standartları Forumu (Metaverse Standards Forum) ‘nun ana hedefi, metaverse alanına hakim yüzlerce şirket arasında koordinasyon ve işbirliğini teşvik etmektir. Web3 topluluğundaki birçok kişi bu forum hakkında şüpheci olmaya devam ediyor.

CEEK’in twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşım kafaları karıştırdı. Meta’nın The Sandbox’u değilde CEEK’i mi satın alacağı konuşuluyor. Şimdilik iş birliği olarak ilerleyen iki platform arasındaki ilişki başka boyutlara evrilir mi merakla bekleniyor.

The Sandbox dahil çok sayıda metaverse projesinin arkasındaki 5 milyar dolarlık yazılım ve risk sermayesi şirketi olan Animoca Brands’in kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Yat Siu, daha önce Meta’nın planladığı projeleri dijital sömürgecilik yapmak olarak adlandırmıştı.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

KoinSaati içerik yazarı.

Avalanche (AVAX) Kendi Boğasını Yaşayabilir mi?

Shiba Inu (SHIB)

Shibarium, Shiba Inu (SHIB) Rallisi Getirebilir mi?