in ,

Sanal Gerçeklik Oyunu MARS4 Projesi Nedir?

Mars4

MARS4 projesi, sanal bir Mars Metaverse’i (gerçeğe yakın sanal dünya) keşfedebileceğiniz, toprak-yer-gayrimenkul mülkünüze sahip olabileceğiniz, onları özelleştirebileceğiniz ve hatta dünyanın ilk getiri sağlayan NFT’sinin ödüllerini toplayabileceğiniz merkeziyetli bir ekosistemdir.

MARS4 kullanıcıları daha sonra medeniyetler geliştirmek ve ekonomiler yaratmak üzere arazi mülkü satın alabilirler. Bu gerçeğe yakın sanal dünyada satın alım yapmak veya ticaret yapmak için kabul edilebilir tek para birimi MARS4 tokenleri olacaktır. Mülk sahipleri arazilerini inşa edebilir, kiralayabilir veya satabilirler. MARS4 ile sahiplik sertifikaları alabilir, arazilerinin veya mülklerinin adını değiştirebilir, MarS4 pazarında çeşitli avatarlar, giyilebilir cihazlar ve daha fazlası için ödeme yapabilirler.

Mars4.me, coğrafi olarak kesin bir 3 boyutlu Sanal Mars’a dayanan gerçeğe yakın sanal bir dünya özelliği taşımaktadır. MARS4 (Mars Doları) tokeni ve mülkiyet haklarından yararlanan, dünyadaki varlıklar ve kaynaklar üzerinde token tutmayı ve harcamayı teşvik eden dünyanın ilk Gelir Getirici NFT’lerine sahiptir.

Temel Mars4 Tokeni Bilgileri

Token adı: MARS4
Token sembolü: MARS$
Max MARS4 arzı: 4,000,000,000
İlk dolaşım arzı: 338.000.000
Token türü: ERC-20
Akıllı kontrat adresi: TBD
Token tahsisi (yüzdeler) ve kilit açılma şekli

Token Kullanımlarının Açıklaması Token Miktarı Toplam Arzın Yüzdesi
Private Etabı 1,000,000,000 %25.00
Topluluk Etabı 40,000,000 %1.00
Halka Arz Etabı / Listeleme 200,000,000 %5.00
Likidite / Yield Farming (Pasif Gelir) 1,200,000,000 %30.00
Ekip ve Danışmanlar 800,000,000 %20.00
Hisse payları (Pazarlama, Pazar Yeri Teşvikleri, Geliştirme) 760,000,000 %19.00
TOPLAM 4,000,000,000 %100.00

Tablo uyarınca 18 aylık vesting (askı-kilit) süresine tabidir.

Ticaret çifti: MARS$/USDT

Resmi website: https://www.mars4.me/ 

Whitepaper: https://2bf9dbcc-9954-4812-b730-74d16a9a4980.filesusr.com/ugd/a040e4_e0b3a42159744b12884c84982db7948e.pdf

Start-up Bilgileri

Başlangıç (Halka arz fiyatı) fiyatı: 0,01 USD
Başlangıç token satış temini: 40.000.000
Başlangıç token satışı toplamı: %1.00 tahsis

MARS4 Vizyonu

Rekabet avantajları açısından şunlar ele alınabilir: MARS4, her işlemin tokenlerini NFT sahiplerine yeniden dağıtmasını ve her MARS4 tokeni (MARS$) sahibinin Terraform’a NFT arazilerine ve oyunlaştırma/simülasyonuna erişmesini sağlayan bir getiri üretme sistemine sahiptir.

Teknik Özelliklerine Genel Bakış

MARS4 iki token türü kullanmaktadır: MARS$ (ERC-20) ve Mars Land NFT’leri (ERC-721, hem ETH hem de MATIC ağı üzerinde).

MARS$, Metaverse işlemlerinin %4’ü yeniden dağıtıldığı için dengeli bir likiditeye sahiptir: %2 NFT sahiplerine dağıtılır, %2 likidite ve stake programlarına kilitlenir, maksimum MARS arzı 4.000.000.000 iken NFT arzı 99.888 NFT ile sınırlı olacak şekilde ayarlanmıştır.

Token Kullanım Örneği

Platformda satın alma veya ticaret için kabul edilebilir tek para birimi MARS$ tokenleri’dir. MARS4 pazarında mülkiyet sertifikaları almak, arazinin adını değiştirmek, çeşitli avatarlar, giyilebilir cihazlar ve daha fazlası için ödeme yapmak için kullanılacaktır.

Ekip Üyeleri

MARS4’ün CEO’su Richard Berno’dur. Geçmişine bakacak olursak, girişimci ve iş lideridir. Connected Care, IoT, Media ve Blockchain genelinde bir işletme portföyüne sahiptir. Ayrıca, Kuzey Avrupa’nın önde gelen Girişim Sermayesi şirketlerinden birinin danışma kurulu üyesidir ve kripto girişimleri kurma konusunda iyi bir deneyime sahiptir.

Çekirdek Ekip; PWC, LinkedIn, Salesforce, Swedbank, Iron Wolf Capital (Kuzey Avrupa’daki en büyük VC fonlarından biri) gibi şirketlerden gelenlerle birlikte dünya standartlarındadır. Özellikle, ekip üyelerinden ikisi Second Life’ta (orijinal Metaverse) ilk pazar yerinin oluşturulmasına ve başlatılmasına yardımcı olmuştur. Buna ilaveten, Bitcoin, Ethereum ve daha birçok küçük, merkeziyetsiz girişimin erken yatırımcıları arasındadırlar.

MARS4’ü Benzersiz Yapan Şey Nedir?

MARS4’ün amacı, NFT sahiplerinin süreç güncellemeleri, açık artırmalar ve sözleşmeler gibi yönetişim mekanizmalarını kontrol etmeleri için MARS4’ü merkeziyetsiz özerk bir organizasyon (DAO) yapmaktır. Sonraki adımlardan bazıları şunlardır: MARS4 dünyasının işlerini keşfetmek ve bunlara katılmak için bir sanal gerçeklik platformu geliştirmeyi, oyunlaştırmayı ve gelişim öncesi aşamada potansiyel uzay girişimlerini finanse etmek üzere Vakfın kurulmasını içermektedir.

MARS4’ü Destekleyen Yatırımcılar

MARS4’ü destekleyen yatırımcılar arasında şunlar bulunmaktadır: Illuvium kurucuları, Quantstamp CEO’su, Bitcoin.com CEO’su, Ascensive Assets, Stake Capital, Tenzor Capital, Andromeda Capital, Hello Capital, AngelOne, Exnetwork, OSAZ (LP of Multicoin), Dweb3, Blue Node Capital, X21 , Astronot Capital, Lucid Blue, Raptor Capital, Basics Capital, Vendetta, Momentum 6, Autonomy Capital, Spark Digital, Aussie Investors, Genblock, NGC, AU21, ArkStream, AVStar Capital, Longterm Ventures, Portico Ventures, OneMax Capital, Heagsboson Ventures, Ghaf Capital, Gate Labs, OKEx Blockdream Ventures ve birkaç pazarlamacı (Evan Luthra, Rain Neuer, Mr. Moon, Crypto Fomo, Crypto Nekoz, Infinity Gainz, CryptoJack).

Sosyal Medya Hesapları

Website: https://www.mars4.me/

Twitter: https://twitter.com/MARS4_me

Telegram: https://t.me/mars4me_official

Telegram duyuruları: https://t.me/mars4me_news

Discord: https://discord.gg/QNe7xJkG

Facebook: https://www.facebook.com/mars4.me

Instagram: https://www.instagram.com/mars4.me/

Medium: https://mars4-me.medium.com/

MARS4 Türkiye: 🇹🇷 t.me/mars4turkey

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Stablecoin

ABD Hükümetinin, Stablecoin ve Diğer Kriptoparalar İçin Regülasyonlar İsteği

Dünyanın En İyi Lüks Elektrikli Araç Modelleri