Gece daha rahat görebilmek için 'Gece Modu'nu açabilirsiniz.

Gündüz daha rahat görebilmek için 'Gündüz Modu'nu açabilirsiniz.

Gece daha rahat görebilmek için 'Gece Modu'nu açabilirsiniz.

Gündüz daha rahat görebilmek için 'Gündüz Modu'nu açabilirsiniz.

içinde

Sanal Ekonomi, Yetişkinler İçin Bir Disney NFT Dünyası Yaratıyor

INO

Cardinal Entertainment, “Yetişkinler için NFT’lerin Disney dünyası”nı yaratıyor. Lansmandan bu yana Zoombies NFT ve ZOOM tokeni Moonriver’da ilk 2 token olarak sıralanarak başarılarını kanıtladılar.

Bugünün nüfusu büyük ölçüde dijital vatandaşlar olarak büyüdü ve genç yaştan itibaren bilgisayar eğlencesinin getirdiği şaşkınlığın tadını çıkardı. Çocuklar için bu çevrimiçi oyunlar olabilirken, gençler için sanal sosyal etkileşimler ve yetişkinler için iş ve eğlencenin bir kombinasyonuydu. Ancak, sosyal etkileşimlerin, oyun oynamayı yeni ve daha özgün deneyimlere taşıyan en başarılı çevrimiçi eğlence biçimi olduğu defalarca kanıtlanmıştır.

Sonuç olarak, gerçek ve sanal arasındaki çizgi bulanıklaştı. İnsanların gerçek dünyada değer biçtiği varlıklar zamanla dijitalleşiyor ve sanal dünyada görüntülenebilir hale geliyor. Bu nedenle, türünün tek örneği varlıklar daha fazla değer kazanıyor ve dijital dünyalar daha cazip hale geliyor.

Cardinal Entertainment, oyunculara Zoombies adı verilen sonsuz bir zombi NFT evreninin başlangıcını getirmeyi misyon edindi. Zoombiler, standart bir NFT gibi değerli varlıklar olarak toplanabilir. Ancak yalnızca “Yetişkinler için NFT’lerin Disney dünyası” olarak tanımlanabilecek şeylerle etkileşime girme ek yeteneğine sahiptir. Lansmanından bu yana, Zoombies NFT ve ZOOM tokeni, eylül ayında piyasaya sürüldüklerinden bu yana korudukları bir konum olan Moonriver’da ilk 2 token olarak sıralanarak başarılarını kanıtladılar.

Mevcut oyun fırsatlarının aksine, Zoombies NFT’leri, her biri “servis merkezleri” olarak bilinen farklı oyun alanlarını temsil eden mikro deneyimlerde etkileşime girdikçe fayda kazanmaya devam ediyor. Zoombies NFT’lerini ve ZOOM tokenini birlikte tutmak, katılımcılara gerçekten sürükleyici sosyal ve ekonomik oyuna katılma fırsatı sunar.

Sosyal ve Ekonomik Oyunun Geleceği

Oyunun geleceğinde devrim yaratmak için Zoombies, Moonriver blokzincirinde bir ERC-721 NFT tahsil kart oyunu olarak çalışır. Zoombies projesinin ortağı olan Moonbeam vakfı, blokzinciri alanında umut verici bir gelişmedir. Yakın zamanda Kusama üzerinde çalışan uyumlu bir Ethereum Sanal Makinesi  blokzinciri geliştirdi. Kullanıcılar Bitcoin’in bir banka, Ethereum’un Walmart (market), Kusama’nın (Polkadot) bir alışveriş merkezi olması gibi görebilir.

Zoombies hizmet merkezleri, Zoom ekonomisinin temeli olarak hareket eder. Bu gerçek ekonomide, oyuncular eğlenceli oyunlara katılırken gerçek maliyetlerle ve büyük bir kazanç potansiyeliyle karşı karşıya kalacaklar. Kullanıcılar farklı hizmet merkezleriyle etkileşime girdikçe , 1 Eylül 2021’de Kusama Moonriver’da Zoombies NFT’lerin piyasaya sürülmesi nedeniyle farklı kurallar veya arayüzlerle karşı karşıya kalacaklar.

Şu anda, bir dizi gelecekteki gelişmede birinci adım olarak hareket eden para basma uygulaması işliyor. Kullanıcılar, mağazaya girerek, sınırlı sayıda NFT’leri basabilir ve bahis benzeri bir sistemde ZOOM tokenlerini yakabilir. Proje ekibi o zamandan beri, çapraz zincir ekonomisine sahip bir süper set oyun koleksiyonu oluşturmak için tokenleri Polygon (MATIC), Avalanche (AVAX) ve Binance Smart Chain (BSC) dahil olmak üzere birden fazla zincir arasında aktarmayı mümkün kılmak için planlarını paylaştı.

Geliştirme tarafında, Cardinal Entertainment Zoombies NFT Market ve Zoombies NFT Garden arazi parsellerinin 2021’in 4. çeyreğinde piyasaya sürüleceğini duyurdu. İlki, ZOOM ekonomisi için özel olarak tasarlanmış özelleştirilmiş bir NFT müzayedesi. İkincisi, Cardinal Entertainment’ın Zombie Pets sanal evcil hayvan oyununa dayanıyor. Ve Zoombie bitkilerini, oyuncuların oyun içi kaynaklar kazanmalarını sağlayan gerçek zamanlı bir saat ile animasyonlu sahne yaşam döngüleri boyunca almayı hedefliyor.

2022 için ufukta görünen diğer gelişmeler arasında bir Zoombies savaş alanı ve koleksiyonları ve ticareti yönetmeye yönelik hizmetler yer alıyor.

Sonsuz Bir Evren İnşa Etmek

Sonsuz bir evren yaratmak, ortak bir amaç için çalışan çoklu zihinlerin sınırsız gücünü bir araya getiren bu temel üzerine inşa edilen alt sistemlerden ve süper alt sistemlerden oluşur. Yerleşik telif ücretleri olmadan, stüdyolar kolayca bir araç veya oyun geliştirebilir ve kar elde edebilir, bu da düzenlemeyi karşılıklı olarak faydalı hale getirir.

Bu hedefe yönelik bugüne kadar kaydettikleri ilerleme göz önüne alındığında, ekiplerinden bir üye şunları paylaşıyor:

“Zoombies’teki geliştirme 2017’de başladığından beri hedefimiz, otonom zincir üstü veri tüketimi için bir NFT hizmet katmanı oluşturarak sahiplerine zamanla değerini derinleştirmeye devam eden sonsuz bir NFT koleksiyonu oluşturmaktı.”

Sonuç olarak ekip, servis merkezleri için yeni fikirleri davet ediyor ve bu kavramları hayata geçirmek için stratejik ortaklara ek destek sağlıyor.

Kaynak: cointelegraph.com

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Beyza Gül Yardım tarafından yazıldı.

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünden mezun olduktan sonra İngilizce öğretmenliği yaptı. Uluslararası İlişkiler bölümünde lisans eğitimi devam ediyor. Aktif olarak Blockchain teknolojisi üzerine araştırma yapıyor ve bu konuda içerik üretiyor.

Türk Kripto Fenomenleri Bu Hafta Neler Konuştu? | 28 Kasım 2021

Swash Token

Swash (SWASH) Temel Analizi | Kasım 2021

Başa Dön