içinde , ,

Sanal Blokzinciri Dünyaları Nedir?

Sanal Blokzinciri Dünyaları (VBW – Virtual Blockchain Worlds), sadece tek bir şirkete veya bir firmaya ait olmayan, onun yerine oyunculara, şirketlere ve yatırımcılara ait olan birçok araziden, mekândan oluşan sosyal platformlardır. Oyun değildirler. Herkes, genellikle kendileri ve/veya başkaları için ziyaret edip eğlenebilecekleri, eğlenceli deneyimler elde etmek amacıyla, istedikleri her şeyi inşa etme fırsatı veren bir araziye sahip olabilir veya kiralayabilir.

Halihazırda inşa edilmiş bazı tesisler arasında müzeler, kumarhaneler, bağımsız oyunlar, uygulamalar, villalar, sanat galerileri, konferans merkezleri, e-ticaret mağazaları ve çok daha fazlasını bulmak mümkündür.

blockchain

Bunu, Second Life gibi geleneksel bir sanal dünyadan veya Grand Theft Auto gibi oyunlardan farklı kılan şey nedir?

Merkezi sanal dünyalar ve oyunlar yaratan şirketler her şeye sahipler, tüm kontrol onlarda ve tüm kuralları onlar koyuyorlar. Bunun nedeni, tüm içeriğin şirket sunucularında barındırılması ve tüm kararları onların vermeleridir. Oyun içi öğeler, güçlendirmeler vb. gibi şeyler için ödeme yaptığınızda, yalnızca bu öğelerle birlikte gelen avantajlara sahip olursunuz, ancak bunları gerçek parayla yeniden satamazsınız, bu nedenle aslında hiçbir şeye sahip değilsinizdir.

Blockchain, teknoloji

Tüm Sanal Blokzinciri Dünyaları, ödediğiniz veya kazandığınız her öğeye sahip olduğunuz kalıcı dünyalardır. Öyle ki, ziyaret ettiğiniz dünyayı oluşturan araziyi bile, istediğiniz zaman satma veya takas edebilirsiniz! Varlığa gerçekten sahip olmakla kalmaz, ondan elde ettiğiniz gelir de size aittir.

Satın aldığınız her şey, NFT ile dijital bir token ile temsil edilir. NFT’ler herhangi bir zamanda ve çeşitli pazar yerlerinde diğer kullanıcılar ile satın alınabilir, satılabilir veya takas edilebilir.

Kaynak: NFTPlazas

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Alexandre Dreyfus

Socios ve Chiliz’in CEO’su Alexandre Dreyfus’tan Önemli Açıklamalar

CZ

Binance CEO’su CZ’den İletişim İpuçları