in ,

Samuel Bankman-Fried, FTX’in Çöküşüyle İlgili Açıklama Yaptı!

kripto

Hatırlanacağı üzere Samuel Bankman-Fried‘in kurduğu kripto borsası FTX, yakın tarihlerde iflas ettiğini duyurdu. SBF, kendi Twitter hesabı aracılığıyla bazı açıklamalar yapmaya çalışsa da konuya ilişkin soruları New York Times’ın DealBook Zirvesi’nde yanıtladı. 

Sam Bankman-Fried, 32 milyar dolarlık kripto para borsası FTX’in başarısızlığını risk yönetimi konusunda yaşadıkları eksikliğe bağladı. Cezai sorumlulukla ilgili endişeleri olup olmadığı sorulduğunda, Bankman-Fried “Kendim ve geleceğim hakkında düşünmem için oldukça fazla zaman var ancak böyle bir şey olacağını sanmıyorum.” dedi.

Sam Bankman-Fried, FTX borsasının eski günlerine döneceğini ve kullanıcılar için önemli hala geleceğini söyledi ancak bunun nasıl olabileceğine dair açıklama yapmadı. Kişisel mal varlığına dair soruya ise ekonomik olarak neredeyse sıfıra yakın olduğunu söyledi.

Avukatlarının yönlendirmesiyle şimdiye kadar herhangi bir yazılı veya sözlü açıklamaya yapmayan Bay Bankman-Fried, “Konuşmak ve olanları anlatmakla yükümlüyüm. Olabildiğim kadar dürüst olacağım” dedi. Bu açıklamaların ardından SBF cephesinden basın toplantısı gelir mi merak konusu.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir.

Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.
Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Synthetix (SNX) Nedir? Nasıl Alınır?

AptosLaunch Token (ALT) Nedir? Nasıl Alınır?