içinde

Samsung, Smart TV’lerine NFT Eklentisi Getiriyor

Samsung Smart Tv

Son yıllarda televizyon sektöründe çığır açan Samsung, bu sektörde birçok teknolojinin öncüsü olmuştu. Geliştirildiği akıllı televizyonlarla birlikte televizyon izleme kültürünü baştan sona değiştiren Samsung, NFT pazarına girmesiyle birlikte yeni bir sektöre öncülük etmiş oldu.

New Smart Hub adını verdiği yeni platformuyla birlikte bilgisayar ile yapılınabilecek tüm işlemleri bu platform üzerinden yapmak mümkün. Kullanıcılar yeni platforma MicroLed, Neo QLED ve The Frame akıllı TV modelleri üzerinden erişebilecekler. Bunlar, kullanıcıların NFT’lerine göz atmalarını ve satın almalarını sağlayacak.

“NFT Toplama Platformu”, Samsung müşterilerine birden fazla dijital pazar yerinden NFT’ler sunarak, onların NFT’leri ön izlemelerine, yazarların adlarını, DLT meta verilerini vb. görmelerine olanak tanıyacak. NFT sahipleri Samsung’un yeni  NFT platformunda  dijital zenginliklerini sergileyebilecekler. “Akıllı Kalibrasyon” teknolojisi sayesinde, akıllı TV’ler, TV’lerde görüntülenen görüntüyü elde etmek için her türlü imkanı sağlayacak. Diğer küresel iş devleri de NFT alanına akın ediyor.

Samsung bu eklentilere ek olarak kullanıcılarına özel etkinlikler de yapmayı planlıyor. Samsung yeni gelecek NFT eklentileri ile birlikte bu teknolojinin kullanılmasına teşvik amaçlı düzenlenecek etkinliklerle kullanıcılarına çeşitli ödüller, ayrıcalıklar ve indirimler yapmayı hedefliyor. Samsung’un gelecek yıla dair hedefleri arasında ise kripto alım satımını Smart Hub altyapısı ile sağlamak bulunuyor. Önümüzdeki yıllar Samsung adına haraketli geçecek gibi duruyor.

Samsung’un açıldığı NFT pazarından sonra Toshiba ve LG gibi teknoloji devlerinin pastadan pay almak için sıraya girdiği dedikoduları dolanmaya başladı. Geçtiğimiz yılda ciddi anlamda ilgi çeken NFT’ler önümüzdeki günlerde de bu ilginin artarak devam etmesi bekleniyor. Samsung ile birlikte NFT’lerin hayatımızın her alanında karşımıza çıkması muhtemel gözüküyor. Artık hepimizin salonlarında izlediği televizyonlara bile eklenen bu teknoloji kim bilir daha nerelerde karşımıza çıkacak merakla bekliyoruz.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Baha Atakan Göze tarafından yazıldı.

Blockchain teknolojisi, kripto paralar ve yatırım enstrümanlarına ilgili işletme 3.sınıf öğrencisi .

kriptopara, Bitcoin

Geçtiğimiz Hafta Kriptopara Piyasasında Neler Oldu? | 03.01.22

The Unfettered: Gerçek Oyun Deneyimi Blockchain’e Taşınıyor