Bitcoin (BTC)Kriptopara

Sahnede Elon Musk: Bitcoin Fiyatı Düşüşe Geçti

Elon Musk attığı tweet ile Bitcoin varlıklarını sattığını ima etti.

Tesla CEO’su Elon Musk’tan bir tweet, Bitcoin ve diğer kriptopara birimlerini kırmızı bölgenin içine soktu.

Bu haftanın başlarında yayınlanan yeni bir rapor, Elon Musk’ın kriptopara piyasası üzerindeki etkisinin büyük ölçüde düştüğünü belirtse de, bu henüz görülmedi. Elon Musk’ın bugün yaptığı Bitcoin hakkındaki yorum, çok ihtiyaç duyulan bir geri dönüşü raydan çıkararak Musk’ın piyasadaki etkisini tekrardan göstermiş oldu. Bazılarının Bitcoin’lerini sattığına bir ipucu olarak aldığı bir tweet gönderdi. Tweet’te, bir çiftin ayrılıklarını tartıştığını gösteren bir caps’in üzerinde kalp kırıklığı emojisi dikkatlerden kaçmadı.

Musk, Tesla’nın enerji kullanımıyla ilgili endişeleri nedeniyle Tesla arabaları için ödeme almayı planladığını askıya aldığından beri Bitcoin’i eleştiri yağmuruna tutuyor. Bitcoin, yaklaşık bir ay içinde en iyi haftalık kazancını elde etme yolunda güzel bir konsolidasyon yakalamıştı. Haftanın başlarında, lider kriptopara birimi Bitcoin (BTC) fiyatı 39.000 dolara kadar tırmanmıştı. Bitcoin geçen ay 40.000 doların altına düştüğünden beri, bu seviyenin üzerine çıkmak için mücadele etti. Son 24 saat içinde kriptopara, 36.000 dolar pozisyonuna geri döndü. Piyasa uzmanları, bu düşüşten kriptopara birimleri hakkında tweet atan ve özellikle Bitcoin’den ayrıldığını ifade eden Elon Musk’ı suçluyor.

Justin Sun, Elon Musk’ın Sattığı Tüm BTC’leri Satın Almak İstiyor

Son Bitcoin düşüşü sırasında, Tron kurucusu Justin Sun gururla milyonlarca değerinde Bitcoin ve Ethereum satın aldığını duyurdu. Ayrıca kriptopara topluluğunu daha fazla satın almaya ve kısa vadeli fiyat tepkisine değil uzun vadeli hedefe odaklanmaya çağırdı. Sun, en son gelişmelere yanıt vermek için yine hızlı davrandı. Sun bir tweet’te Elon Musk’ın sattığı tüm Bitcoin’leri alacağını iddia etti.

Musk, Bitcoin’den ayrılmaya devam etmesine rağmen, Tesla tarafından satın alınan Bitcoin’in satışını henüz duyurmadı. Bununla birlikte, kriptopara topluluğundaki çoğu kişi için bu olayın yakın zamanda gerçekleşme ihtimali korkutucu geliyor.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Başa dön tuşu