in ,

Safemoon Hacklendi! SFM Keskin Bir Düşüş Yaşadı!

BNB Chain tabanlı bir borsa olan Safemoon (SFM) siber saldırıya uğradı. Saldırıda borsanın likidite havuzundan yaklaşık 9 milyon dolar değerinde varlık çalındı. Borsanın altcoin’i SFM token bu gelişmenin ardından %20’den fazla değer kaybetti.

Safemoon ekibi hack saldırısına ilişkin yaptığı açıklamada likidite havuzunun ele geçirildiğini ve sorunu çözmek için hızla harekete geçildiği belirtti. Saldırının gerçekleşme şekline ilişkin değerlendirmede bulunan blockchain güvenlik şirketi Peckshield, yakın zamanda ağda uygulanan bir güncellemenin “halka açık bir yakım hatasına” neden olmuş olabileceğini söyledi.

Peckshield, saldırganın bir kod özelliğini kullanarak SFM tokenlerinin fiyatını yapay olarak yükselttiğini belirtti. Saldırının ardından SFM token düşüş yaşadı. Borsanın altcoin’i olan SFM token, saldırıyla birlikte %20 değer kaybetti. Saldırından önce 0,00023 dolar seviyelerinde bulunan altcoin, saldırının gerçekleşmesinden hemen sonra 0,000177 dolara kadar düşüş yaşadı.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Long-Short Poziyon Açmak Ve Likit Olmak Nedir?

COTI, gCOTI Airdrop Kampanyasını Duyurdu