içinde , , ,

Sadece Cripto ile Huobi Sohbet Saati

Topluluğumuzun başarılı analistlerinden Sadece Cripto, Şubat Çarşamba 21:30- 22:30 saatleri arasında KoinSaati Telegram grubunda piyasa analizlerini bizlerle paylaştı. Bu yazıda mevcut piyasa durumu ve teknik analiz konusunda bilgi edinmek isteyen, etkinliği kaçıran ya da önemli noktaları tekrar okumak isteyen okuyucularımız için etkinlikte konuşulanları sizlerle paylaşacağız.

Bitcoin

Kanal içinde düşen trende dokunup 2. kez reddediliyoruz. Bunlardan ilki dünkü denemeydi. İkincisi de bugün 15 sularında oldu ancak ikisinde de kırılım gelmedi.

Şimdi bu grafiğe dakikalık üzerinden bakarak bi şeye dikkatinizi çekmek istiyorum.

Kanal aşağı yönlü kırıldı ve ardından defalarca denemeye rağmen kanalın içine girmeyi başaramadık. 11 mumu oldukça önemli. Eğer kanal içine giremezsek düşüşün sürmesinin çok yüksek ihtimalli olacağını düşünüyorum.

Biraz daha uzaktan bakarsak BTC, 2020 Ekim’den beri taşıdığı ve 20 Temmuzda dip belirlediği trendin altında hem hafta hem ay kapanışı yaptı. 39.200 Denemelerini bu kapanışın re-test’i olarak değerlendirmeye başladım. Yukarıdan gelen kanaldan da art arda red yemesinin ardından Bitcoin’de düşüş beklentim arttı. Buradan bir dip denemesi daha gelmesi artık sürpriz olmayacaktır.

$OOKI

Hakkında sanırım bir haber çıkmış ve %100 yükselmiş. Elimde olsa kar realizasyonu yapardım. Piyasaya çıkalı çok yeni olduğu için temkinli olmakta fayda var. Elinizde yoksa yeni giriş için düşmesi beklenebilir.

$MINA

Çok önemli bi direnci olan $2,69’u geçememiş. BTC de düşme eğiliminde olduğu için düşmeye devam etmesi muhtemel. 50 günlük hareketli ortalaması $2,36 seviyesinde. Buradan dönmesi muhtemel. Düşmeye devam ederse $2,05 son dip noktasıdır.

$AVAX

Avax, boğa tuzağına düşmüş olabilir. Kırılım gelmiş re-test’e dönmüş; ancak eğer BTC düşerse burdan direkt aşağı kırılım yaparak hızla eriyebilir. $67,9 altında günlük kapanış gelirse direkt stop olunmalı gibi görünüyor.

$DOT

Dot için de görüntü olumludan olumsuza dönmüş. Piyasa aşağı yönlü devam ederse 50 günlük hareketli ortalaması olan $18,63 ilk desteği olacaktır. Bunun kırılması halindeyse kanal orta bandında $15’e kadar yolu mevcut.

$ROSE

ROSE, çok gelecek vaadeden bir ürün ancak fazla volatilleşmeye başladı. 15 Ocak’tan bu yana %50 düşen ROSE, kanalının dibine geldi. BTC’de düşüş sürse de bence piyasaya göre biraz daha sağlam duracak ve $0,3’ten aşağı düşmeyecektir. Eğer oralardan dönerse portföye girmesi için değerlendirebiliniz

$DXY

Total için en önemli seviye $1.76 Trilyon dolar. Bu seviyenin hacimle geçilmesi gerek. Bu seviyeden red görüyoruz sürekli. DXY düşüşe devam ediyor. Kanal alt bant desteği 95,3 buraya kadar inmesini beklerim. Dominance tarafındaysa btc düşüşüyle beraber 44,29′ a doğru hareket bekliyorum.

$ETH

Düşüş devam ediyor. Kanal orta bandıyla 50 günlük hareketli ortalaması yakın olduğu için orası sağlam destek olacaktır. $2566 altında günlük kapanışlar gelirse kanal alt bandına doğru ilerler. $1900 en alt desteği olarak çalışacaktır.

$TCT

Boğasını yeterince yapmış ve ATH seviyesinden %83 düşmüş bir coin. Geçen sene 20x yapmış. Bence boğa için gayet yeterli. Temmuz dibine çok yakın. Düşeni de kırmış ama piyasaya yem olur gibi görünüyor. $0,023 üzerinde tutunabilirse güçlenir $0,03’e gider.

$WTC

Tam kırılımı yaparken BTC’ye yem olanlardan bir tanesi daha. 50 günlük hareketli ortalaması $0,5 destek olarak çalışıyor. Bunun altına kırılırsa $0,44’e kadar inecektir.

$REEF

REEF’te de benzer durum var. Düşeni kırabilmiş ama hacimlenememiş. BTC düşerse direkt olarak $0,0087’ye kadar inecektir. Hiç sevmediğim coin’lerin başındadır. Düşüşlerde en çok bu düşer yükselişlerde hep en geç bu gelir.

$MX

Borsa coin’leri arasında en beğendiğim ürünlerden biri. Tam launchpad başlattılar ama o günden beri piyasa genel düşüşü sebebiyle sürekli düşüşe devam ediyor. Piyasa döndüğünde daha hızlı toplarlayacaktır. $1,3 – $1,49 aralığına gelirse dip olarak denenebilir.

$ONT

Diğer ürünlere göre daha sağlıklı göründü grafik gözüme. 10 günlük hareketli ortalaması 100 günlüğü kesecekmiş. Bu olumludur. kanal orta bandının da üzerinde. düşüşte daha sağlam durabilir. $0,47 ilk desteği olacak. Düşüş ciddileşirse $0,35 – $0,4 aralığında dip aranabilir.

$VAI

Temmuz dibinin bile %58 altına düşmüş. Projeyi bilmiyorum ama bu görüntünün hiç sağlıklı olmadığını biliyorum. Elinizde yoksa çok çok dikkatli olun. İçerde kaldıysanız $0,19 üzerine çıkana kadar ortalama düşürmeye çalışmayın dibin neresi olduğu belli değil daha düşme potansiyeli yüksek.

$SOL

Tepeden gelen düşen kanalı devam ediyor. Son zamanlarda teknolojisinin geride kalmasıyla can sıkıcı hale gelmeye başladı. 2 kez tüm sistemin durması repütasyonunu olumsuz etkiliyor. bunun yanında NEAR, ONE, ROSE gibi L1 lerin güçlenmesi de Solana’ya kayan likiditenin dağılmasına sebep oluyor. Teknik olarak $96 doların ilk destek olarak çalışması muhtemel. Düşüş sürerse $65 dolara kadar dip aramasına devam ederim. Kanal üst bandında 135 dolar seviyesi var.

$IMX

Binance’te ilk kez listelenen coinler bi pump dump’ın ardından tekrar anlamsızca bi yükseliş gösteriyor. IMX için de böyle bi şey muhtemel olabilir. Düşüşe rağmen kanal üst bant seviyesi $3,95’lere gelebilir kısa vadede. $2,67 altında direkt stop olunmalı.

$ICX

Grafiği haftalıkta ana trende gelmişti. Nitekim trend üzerinde kapanış yaparak sevenlerini rahatlattı. 31 Ocakta ICX 2.0 geçişini de tamamladılar. Piyasa düzeldiğinde ilk düzelen ürünlerden biri olacaktır. $0,59 dip olarak çalışacaktır. Altında gün kapanışında direkt stop.

$CWAR

Oyun coin’lerini diğer coin’lerden ayırıyorum. Vesting sebebiyle epey düştü CWAR; ancak yalnız değil. MONI ve POLC da aynı kaderi yaşadı. Yalnız fiyat sıkışması başladı. Oyun ile ilgili 1-2 güzel gelişme gelirse kendini önce $0,58 ardından $0,72 ye taşıyacaktır. Güvendiğim bir proje. Uzun vadeli düşünürüm.

$HTR

Son dönem performansı hiç fena değildir; ancak hızlı düştü. Şimdi de düşen trendini kırıp akümüle olmaya başladı. Eğer BTC düşerse $0,43 altta dibi olacaktır. $0,54 ilk desteğidir.

 

Anlık haber için Telegram sayfamızı takip edebilirsiniz: t.me/koinsaati_anlikhaber

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

 

 

Nergis Kartal tarafından yazıldı.

Wormhole Hack’lendi: Hacker 320 Milyon Dolar Çaldı

LOCGame, Moschino Ortaklığı