in ,

RWA Coin’leri ve Piyasa Değerleri

Real World Asset veya Gerçek Dünya Varlıkları, tokenleştirilebilen ve zincir üzerinde temsil edilebilen fiziksel varlıklara verilen isimdir. 

Blockchain teknolojisi, RWA’lar ile DeFi ekosistemini bir araya getirir. Geliştiriciler, genellikle bir RWA’yı temsil eden bir token oluşturmak için akıllı sözleşmeleri kullanır ve verilen tokenin her zaman temel varlık için kullanılabilir olduğuna dair zincir dışı bir garanti sağlar. 

Örneğin, stablecoin’ler RWA’lara harika bir örnektir. Bu yazımızda sizlere öne çıkan RWA coin’leri ve ne işe yaradıklarını aktaracağız. 

Ekta (EKTA) 

Ekta, fiziksel varlıkları ve toplulukları zincir üzerinde bir araya getiren ilk blok zinciridir. 

Ekta, fiziksel dünya ile dijital dünya arasında köprü kurarak bir amaç doğrultusunda kar yaratmayı hedefler. Gerçek dünya varlıklarının tokenleştirilmesi yoluyla Ekta, geleneksel işletmeleri blok zinciri teknolojileri ile entegre eder ve sıradan insanlar için yeni ekonomik fırsatların kilidini açar. 

Yazının yazıldığı sırada EKTA’nın piyasa değeri 1 milyon 783 bin 469 dolar seviyesindeydi. 

Zamio (ZAM)

Zamio, gerçek sermaye ile blok zinciri arasında köprü kuran ve merkeziyetsiz ekonomiye geçişi hızlandıran hibrit bir CeFi-DeFi finansal ekosistemi inşa ediyor. 

Ekosistem, hisse senedi yatırımcılarının teminat olarak hisse senetleri ile güvence altına alınan stablecoin kredileri için bir platform kullanarak hisse senedi portföylerini kripto piyasalarına genişletmelerini sağlar. 

Yazının yazıldığı sırada ZAM’ın piyasa değeri 616 bin 257 dolar seviyesindeydi. 

Standard (STND) 

Standard, EIP-5252’ye dayanan ve Bitcoin’den gelen kriptonun gerçek felsefesini takip eden yeni bir tür merkeziyetsiz finans hizmeti sunar. 

Standard, New Order ile takas ve ekosistemin istikrarlı para birimi SAFU ile ödeme ile başlayarak kişinin dijital varlığının gerçek öz mülkiyetine sahip olabileceği yeni bir finans yaratmaya çalışıyor.

Yazının yazıldığı sırada STND’nin piyasa değeri 407 bin 416 dolar seviyesindeydi. 

NAOS Finance (NAOS) 

NAOS Finance, DeFi borç verenleri ve KOBİ borçlularını bir araya getirerek her iki tarafın da blok zincirinde izinsiz bir şekilde etkileşime girmesini sağlar. 

Geleneksel aracılar olmadan kredilerin oluşturulmasını ve finanse edilmesini sağlayan NAOS Finance, kredi verenlere istikrarlı ve yinelenen gelir akışları sağlarken aynı zamanda zincir üzerindeki dünyayı çok daha büyük zincir dışı fırsatlarla birleştirir. 

Bu yazının yazıldığı sırada NAOS’un piyasa değeri 3 milyon 731 bin 137 dolar seviyesindeydi. 

Realio Network (RIO)

Realio platformu, kendisini dijital menkul kıymetlerin ve kripto varlıkların ihracı, yatırımı ve yaşam döngüsü yönetimi için uçtan uca, blok zinciri tabanlı bir SaaS platformu olarak tanımlamaktadır. 

100’den fazla zincir üzerinde merkeziyetsiz (p2p) borsaya erişimi, kurumsal düzeyde blok zinciri ve kripto para çözümlerini kurumsal kalitede yatırım araçlarıyla entegre etmek için ihraç / yatırım platformunun özellikleriyle birleştirmeyi amaçlamaktadır.

Bu yazının yazıldığı sırada RIO’nun piyasa değeri 2 milyon 236 bin 583 dolar seviyesindeydi. 

Theopetra (THEO)

Theopetra, tamamen halka açık bir emlak ağıdır. Kullanıcılar, minimum kira artışlarıyla kira ödemekte ve zaman içinde evlerinin mülkiyetini kazanmaktadır. 

Theopetra, merkeziyetsiz finans ekosistemi içinde konut amaçlı gerçek dünya varlıklarını bir araya getiren ilk tamamen açık emlak ağıdır. 

Bu yazının yazıldığı sırada THEO’nun piyasa değeri 5 milyon 935 bin 346 dolar seviyesindeydi. 

Piyasa değerlerinin anlık olarak değişen verilerden oluştuğunu unutmayın. Burada bahsedilen piyasa değerleri, yazının yazıldığı sırada elde edilen verilerden oluşmaktadır. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Kripto Balinaları Nasıl Takip Edilir?

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Fiyat Analizi