Rusya Merkez Bankası Yetkilileri Bitcoin Hakkında Uyarılarda Bulundu

Rusya Merkez Bankası Yetkilisi Bitcoin’e “Teknolojik Finansal Piramit” benzetmesi yaptı.

Rusya Merkez Bankası’nın ilk başkan yardımcısı Sergey Shvetsov, Bitcoin‘i (BTC) bir finansal piramit örneği olarak sınıflandırdı.

Sergey Shvetsov, Rusya Merkez Bankası yönetim kurulu üyesi yatırımcıları Bitcoin’den (BTC) uzak durmaları için uyardı. Shvetsov, Bitcoin’e para tahsis etmenin oldukça riskli bir yatırım olduğunu ve büyük kayıplara yol açabileceğini belirtti.

Bitcoin (BTC) Bir ‘Teknolojik Finansal Piramit’ 

Rusya Merkez Bankasındaki ilk başkan yardımcısı Sergey Shvetsov Bitcoin gibi alternatif finansal araçlar hakkında uyarıda bulundu. Shvetsov’a göre Bitcoin gibi bir şeye yatırım yapmak, mayın tarlasına girmek kadar risklidir.

“Bitcoin (BTC) satın aldığınızda bir mayın tarlasına giriyorsunuz, ve kendiniz başka güveneceğiniz ya da sizi koruyacak kimse yok. Rus Federasyonu’nun koruması altında olmadığınız bir yere girmeye gerek yok, böyle bir yerde paranız alındığında hakkında hiçbir şey de yapamazsınız.”

Shvetsov ilginçtir ki eski bir futbol oyuncusuydu, Bitcoin’i yerden yere vurmaya devam etti ve Bitcoin’i bir “Teknolojik Finansal Piramit” olarak adlandırdı. Rus Federasyonu’nun insanlar parasını kaybettiğinde yardım etmek için hiçbir şey yapamayacağını belirtti.

Yine de Shvetsov Rusya bankasının test programları çıkarmaya gönüllü olduğunu söyledi. Ancak bunların Rusya firmaları tarafında verildiğini ve yerel mevzuata göre çalıştığını belirtti. Shvetsov, test ve belgelendirmenin vatandaşları bu varlık sınıfındaki yatırımlarla ilgili riskler hakkında etkin bir şekilde bilgilendirdiği sonucuna vardı.

Rus Bankaları Kriptolara İyi Bir Gözle Bakmıyor

Bir habere göre, Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina, dijital varlıkların uçucu olduğunu belirtti ve yatırımcıları olabilecek korkunç kayıplar hakkında uyardı. Sanal para birimlerine yatırım yapmanın diğer seçeneklerden daha tehlikeli olduğunu belirterek devam etti;

“Spekülatif kripto varlıklar kesinlikle en tehlikeli stratejilerdir. Merkez Bankası asla nereye yatırım yapılacağı konusunda tavsiyede bulunmamaktadır. Ancak bu özel durumda, burada kimse kesinlikle yatırım yapmamalıdır”

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

LOCGame

LOCGame’in Temmuz ve Ağustos Ayındaki Yenilikleri

Ethereum

Grayscale Artık 10 Milyar Dolar Değerinde Ethereum Varlığına Sahip