in

Rusya Kripto Piyasasının Sorunları ve Bunlardan Nasıl Para Kazanılır?

Kripto para birimlerinin artan popülaritesi, dijital varlık piyasasında ciddi sorunları ortaya çıkardı. Birçok geliştirme ekibi bunları çözmekle meşgul. Kripto endüstrisindeki Rus katılımcıların karşılaştığı sorunları ve bunlardan nasıl para kazanılacağını anlatıyoruz.

Rusya Kripto Piyasasının Sorunları

Ocak 2022’de Rusya Merkez Bankası, Rus yatırımcılar, küresel kripto para piyasasında en aktif olanlar arasındadır. Bu gayet doğal çünkü 2021’de, Rusya ilk üç madencilik merkezi arasındaydı. Aynı zamanda, kripto para üst üste ikinci yıl için en karlı yatırım araçları sıralamasında ilk sırada yer aldı.

NAFI analitik merkezine göre, Rusların %67’si kripto para biriminin ne olduğunu biliyor. 5 yılda bu rakam 4 katına çıktı. Kripto para birimlerine aşina olan Rusların %67’sinin %61’i kripto paraların önümüzdeki beş yıl içinde büyüyeceğinden emin. Aynı zamanda, yalnızca yaklaşık %30’u dijital varlıklara yatırım yapmaya hazır. Geri kalanı kripto para birimi satın almanın risklerini görüyor.

Rusların kripto endüstrisine akışını engelleyen başka sorunlar da var. Potansiyel yatırımcıların önünde duran bir takım zorlukları ele alalım.

1. Kripto para birimleri karmaşıktır.

Çoğu platform Rusça’ya çevrilmemiştir ve genelde kullanıcılara İngilizce bir arayüz sunulur. Fakat VCIOM’a göre Rus vatandaşların sadece %5’i akıcı bir şekilde konuşabilmektedir.

Rusya

Ayrıca, sürecin teknik bileşeni de zorluklara neden olmaktadır. Çoğu kripto para birimi platformu, kripto para birimi ve blokzincirinin ne olduğunu ve dijital varlıklarla nasıl işlem yapılacağını zaten bilen kullanıcılara yöneliktir. Geliştiriciler platforma ipuçları vermiş olsalar bile, çoğu zaman yabancı bir dildedir. Sonuç olarak, dil engeli platformun ilkelerinin anlaşılmasını engellemektedir.

2. Kripto para birimleri fiat dünyasına entegre değildir.

Kripto endüstrisindeki katılımcılar için platform geliştiricileri genellikle dijital varlıkları geleneksel parayla karşılaştırır. Aynı zamanda, nüfusun çoğunluğunun fiat para ile çalışmaya devam ettiği bir dünyada yeni finansal aracı izole etme girişimi, kripto para ekosisteminin izolasyonuna yol açıyor.

Hem kripto hem de fiat para dünyalarıyla aynı anda çalışmak için ağ geçitlerinin olmaması nedeniyle kripto endüstrisine sermaye girişi oranı düşüyor. Fonlama oranındaki düşüş de dijital varlık piyasasının gelişme hızını olumsuz etkiliyor.

3. Kripto para ile çalışmak için bir uygulama yeterli değildir.

Ne yazık ki, kripto topluluğunun üyeleri farklı araçlara erişmeleri gerektiğinden uygulamalar arasında “manevra yapmak” zorunda kalıyor. Örneğin, kripto para birimi satın almak, bir kripto para birimi değişimi gerektirir. Coinleri pasif gelir “yapmak” için, merkeziyetsiz bir finans segmenti platformuna (DeFi) aktarılmaları gerekebilir. Bununla birlikte, bu tür işlemler için komisyonlar, varlıkların önemli bir bölümünü “yiyip bitirebilir”.

Bu Problemlerin Çözümü

Bu sorunları çözmek için kripto para topluluğunun katılımcılarının, yeni finansal araçla çeşitli işlemleri yürütmek için çeşitli işlevlere sahip tek bir merkeze ihtiyacı var. Aynı zamanda platformun tamamen Ruslaştırılması önemlidir.

Rusya, hi

Gereksinimleri karşılayan birkaç projeden biri hi çıktı. Ekibi fiat para ve dijital varlık dünyalarını birleştiren en kullanıcı dostu ve işlevsel uygulamayı geliştiriyor.

hi, kripto para birimlerinden yararlanarak para kazanabileceğiniz yeni nesil kripto-fiat platformudur.

Zaten bugün, projenin resmi web sitesine göre, uygulamayı 3,3 milyon kişi kullanıyor ve kitlesi büyümeye devam ediyor. hi, Rusların karşılaştığı dijital varlık piyasası sorunlarını şu şekilde çözüyor:

  1. Uygulama tamamen Rusça’ya çevrilmiştir. Kayıt ve arayüze alışma sürecine, bir aceminin bile kazanmaya başlayabileceği bir ipucu sistemi eşlik ediyor.

hi uygulamasındaki ipuçları

  1. hi ister Bitcoin ister ABD doları olsun çeşitli para birimlerine yönelik kripto-fiat ağ geçitlerine ve araçlara sahiptir. Diğer şeyler yanı sıra, platform kullanıcıları banka havaleleri yoluyla stablecoin’lere para yatırabilirler.
  2. hi, kripto endüstrisindeki en zengin özelliklere sahip uygulamalardan biridir. Platform, maksimum araçları birleştirir. Kendiniz görmek için hi’nin diğer kripto ve fiat finansal uygulamalarıyla karşılaştırma tablosunu inceleyin:
Kaynak: hi whitepaper

Bu yazı itibariyle, hi uygulaması Android ve İOS için kullanılabilir. Kayıt olmak için, kullanıcıdan bir davetiye almanız ve bir hesap oluştururken takma adını girmeniz gerekir. Davet, örneğin PlayMarket ve AppStore’daki hi uygulamasının incelemelerinde bulunabilir.

hi ekosisteminin önemli bir unsuru, projenin aynı adı taşıyan simgesi olan HI olmuştur. Uygulamanın kullanıcılarının, gerekirse diğer kripto para birimine veya fiat’a dönüştürülebilen gelirlerini aldıkları yerdir.

hi projesi, kripto topluluğu üyelerinin karşılaştığı sorunları çözer. Geçmiş, piyasada talep edilen enstrümanların geliştiricilerinin yatırımcıları için kazanç fırsatları yarattığını gösteriyor. Bu nedenle, bugün HI token’leri satın almak, yakın gelecekte iyi bir getiri sağlayacak akıllı bir yatırım kararı olabilir. Buna ek olarak, proje kullanıcıları için loyalty (sadakat) programının bir parçası olarak sistem ücretlerinde indirimler ve karlılık geliştirme araçları da dahil olmak üzere token sahipleri için bir dizi avantaj mevcuttur.

Birikimlerinizi HI’ya aktardığınızda, stacking’de (bir varlığın kasıtlı olarak tutulması) yılda %40’a kadar kazanç elde edebilirsiniz. Bu, token satın almak için başka bir nedendir.

Projenin geliştiricileri, resmi web sitesinde SSS bölümündeki tüm soruları yanıtlamaya çalıştı. hi projesinde para kazanma hakkında daha fazla bilgi, projenin Rusya’daki resmi Telegram kanalında mevcuttur. Aynı kanalda, kullanıcı incelemeleri sayesinde platformun araçlarının etkinliğini görebilirsiniz.

Sonuç Olarak

Kripto endüstrisindeki katılımcılar birçok zorlukla karşı karşıya. Neyse ki piyasada kripto topluluğunun büyümesi için savaşmaya istekli geliştiriciler var. Ekibi kripto endüstrisinin bir takım acil sorunlarına çözüm bulan projelerden biri de hi çıktı. Geliştiriciler, klasik fiat para piyasasından ayrılmadan kripto para biriminden para kazanmanın mümkün olduğu en zengin özelliklere sahip uygulamalardan birini sundu.

hi uygulaması için tıklayınız.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için Telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız. 

MES tarafından yazıldı.

TrustFi

TrustFi Haftalık Raporu: 21 Şubat — 27 Şubat

Geçtiğimiz Hafta Kripto Para Piyasasında Neler Oldu? | 28.02.22