içinde

Rus Teknoloji ve Siyasi Yöneticileri Kripto Yasağı Teklifini Kınadı

Telegram CEO’su Pavel Durov, önerilen kripto yasağının “yüksek teknoloji ekonomisinin bir dizi sektörünü yok edeceğini” yazdı.

Rusya’nın son zamanlarda kripto yasağı, Alexei Navalny’nin genelkurmay başkanı Leonid Volkov ve Telegram’ın kurucusu Pavel Durov da dahil olmak üzere bir dizi büyük isimden eleştiri aldı.

20 Ocak’ta Rusya Merkez Bankası, yerel kripto ticareti ve madenciliğine kapsamlı bir yasak öneren bir rapor yayınladı. Rapor, kripto risklerinin “Rusya dahil olmak üzere gelişen pazarlar için çok daha yüksek” olduğunu belirtti.

Ancak, önerilen bu yasağın ülkede evrensel olarak kabul edilmediği görülüyor. Telegram kurucusu Pavel Durov tarafından 22 Ocak’ta yayınlanan bir gönderide, önerilen kripto yasağının “yüksek teknoloji ekonomisinin bir dizi sektörünü yok edeceğini” belirtti ve ekledi:

Böyle bir yasak, genel olarak blockchain teknolojilerinin gelişimini kaçınılmaz olarak yavaşlatacaktır. Bu teknolojiler, finanstan sanata birçok insan faaliyetinin verimliliğini ve güvenliğini artırıyor.

Durov, “kriptopara birimlerinin dolaşımını düzenleme arzusunun herhangi bir finansal otorite adına doğal olduğunu” kabul ederken, “Böyle bir yasağın vicdansız oyuncuları durdurmasının pek mümkün olmadığı, ancak bu alandaki yasal Rus projelerine son vereceği” sonucuna vardı.,

Kripto, Rusya

Leonid Volkov: Kriptoyu Yasaklamak “İmkansız”

Bu arada, 20 Ocak’ta bir Telegram gönderisinde Alexei Navalny’nin genelkurmay başkanı olan Volkov, “kriptopara birimini yasaklamak”, kişiden kişiye transferleri yasaklamakla aynıdır (yani imkansız), dedi. Volkov:

Teknik olarak, kriptopara birimini yasaklamak, kişiden kişiye transferleri yasaklamakla aynı şeydir (yani imkansız)… Evet, kripto borsalarına para yatırmayı çok zorlaştırabilirler, bu, bunu yabancı yargı organları aracılığıyla yapacak olan aracı hizmetlerin basitçe ortaya çıkacağı anlamına gelir. Evet, işlem maliyetleri artacak. Eh, hepsi bu, sanırım.”

Volkov, duyurusunda Bloomberg’in 20 Ocak tarihli bir raporuna atıfta bulundu. Rusya Federal Güvenlik Servisi’nin (FSB), kriptoparanın “sistematik olmayan muhalefet ve aşırılıkçı örgütleri” finanse etmek için kullanılabileceği için yasağı ilerletmede etkili olduğunu iddia etti.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

MES tarafından yazıldı.

Google Pay, ‘Bir Sonraki Milyar Kullanıcısını’ Çekmek için Kripto Kartlar Ekleyebilir

TrustFi Launchpad’in Yeni Tier Sistemi