içinde

Ronin Wallet Nedir? Kurulumu Nasıl Yapılır?

Ronin Wallet, bir Ethereum yan zinciri olan Ronin ağında çalışan bir kripto cüzdanıdır. Bir tarayıcı uzantısı veya mobil uygulama olarak mevcuttur. Ronin Wallet, Ronin ağında çalışan diğer Dapp’lere ek olarak Axie Infinity ile etkileşim kurmanıza olanak tanır.

Cüzdan, yüksek gas fee ödemeden kripto paraları ve NFT’leri göndermek ve almak için de kullanabilir. Şu anda Wrapped Ether (WETH), Axie Infinity Shard (AXS), USDC ve Smooth Love Potion (SLP), Ronin Wallet’ta tutulabilir. 

AXS ve SLP, oyuncuların günlük görevleri tamamlayarak ve Axie Infinity’de diğer oyuncularla savaşarak kazanabilecekleri ERC-20 token’lerdir. AXS ve SLP’yi yeni Axie’ler oluşturmak için kullanabilirsiniz. Ancak ilerleyen dönemlerde, AXS token’in yalnızca bir yönetişim token’i olarak kullanılması bekleniyor. 

Diğer taraftan Binance gibi kripto borsalarında SLP trade edilebilir. Cüzdan, Binance’e entegre olduğundan, kullanıcılar NFT’lerini ve kripto paralarını düşük gas fee ödeyerek transfer edebilir. 

Bir Ronin Wallet oluşturmak için uzantıyı Chrome veya Firefox’a yükleyebilirsiniz. Alternatif olarak, mobil uygulamayı Apple Store veya Google Play’den de indirebilirsiniz.

Ronin Wallet Nasıl Kurulur?

Ronin wallet, bir mobil uygulama veya bir tarayıcı uzantısı olarak mevcuttur.

  • İlk olarak, Chrome veya Firefox’a uzantıyı indirin.
  • Ardından uzantıyı açın ve Get started’a tıklayın. Kurulum sayfasına yönlendirileceksiniz. Ardından I’m new. Let’s get set up!’a tıklayın.

  • Cüzdanınız için güçlü bir parola oluşturun ve Create Wallet’a basın.

  • Kurtarma kelimelerinizin maskelendiğini göreceksiniz. Reveal Seed Phrase’e tıklayıp kelimeleri not alın. Cüzdanınızı ileride kurtarmanız gerekebileceğinden, bu bilgileri güvenli bir yerde saklayın ve kimseyle paylaşmayın.

  • Şimdi yedeklediğiniz kelimeleri girmeniz gerekiyor. Ardından, Continue’ya tıklayın. Cüzdan kullanıma hazır olacak.

  • Artık bir Ronin Wallet oluşturduğunuza göre, cüzdanın ara yüzünüzü açmak için tarayıcı uzantısına tıklayın.

  • Üstte, cüzdan adını ve adresinizi görebilirsiniz. Varlıkları yatırırken veya alırken bu adresi vermeniz gerekecektir. Assets kısmı, mevcut ERC-20 ve ERC-721 NFT token bakiyenizi gösterir. İşlem geçmişinizi Activities’e tıklayarak görebilirsiniz.

 

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garin Kazanciyan tarafından yazıldı.

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası Ticaret & Finans departmanlarından derece ile mezun oldum. Çeşitli akademik çalışmaların ardından finans sektöründe bir aracı kurumun araştırma departmanında analist olarak 2.5 yıl kadar görev aldım. Blokzincir teknolojisiyle 2019 yılında tanıştım. Kendimi bu konuda geliştirmeye devam ediyorum.

KoinSaati ve Ledger Güçlerini Birleştiriyor!

MetaMask Güvenlik Açığı Bildirdi! Fonlarınız Güvende mi?