içinde , ,

Roboots (P2E Browser Oyunu) Nedir ve GAMI World Üzerinde Gerçekleşecek IDO’ya Nasıl Katılınır?

Roboots
Roboots

Roboots, Robootsland Evrenindeki robotların seviye, renk ve şans faktörlerine göre birbirleriyle mücadele ettiği RNG tabanlı bir browser oyunudur.

Robotsland Evreni, gerçek dünyanın dinamiklerine uygun olarak geliştirilmiştir. Bu evrendeki robotları NFT olarak takas edebilirsiniz. Robotlar tamir edilebilir ve geliştirilebilir.

Bu evrendeki tüm eylemleri ROBOOTS tokenini kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. Robotlar, kazandıkları her dövüş için sahipleri ve onları kontrol eden kullanıcılar için ROBOOTS tokenleri kazanır.

Roboots

Roboots Nasıl Bir Oyundur?

Robotlar: Robotsland Evrenindeki tek robot fabrikasında üretilmiştir, çalışmaları için enerjiye ihtiyaç vardır, mücadele müsabakalarından sonra onarım yapılması gerekmektedir, standart vuruş hasarına sahip olurlar, token harcayarak geliştirilebilirler ve her biri benzersiz (NFT) robotlardır.

Onarım Merkezleri: Robotlar her mücadele müsabakasından sonra belirli oranlarda yıpranır. Gittikçe daha fazla yıprandıkça, yeterince verimli çalışamazlar. Bu nedenle, sahipler ve kullanıcılar tarafından kazanılan token miktarı zamanla azalır. Bu noktada robotu eski ihtişamlı günlerine geri döndürebilir ve orijinal ve en yüksek seviyede tekrar kazanmaya başlayabilirsiniz.

Geliştirme Merkezleri: Robotların 1’den 30’a kadar bir seviyesi vardır. Robotlarınızın seviyelerini yükselterek müsabakalarda kazanılacak token miktarını artırabilirsiniz. Robotunuzu yükseltmek için ROBOOTS token’larını harcamanız ve belirli oyun içi gereksinimleri tamamlamanız gerekmektedir.

Kiralama Merkezleri: Robootsland Evreninin bir parçası olmak ve maceraya katılmak için bir robot sahibi olmanıza gerek yok. ROBOOTS token’ları ile enerji satın alarak robot kiralama merkezlerinden robot kiralayabilir ve bu maceranın bir parçası olabilirsiniz.

ROBOOTS Token’a Genel Bir Bakış

ROBOOTS tokeni, Robootsland Evrenindeki tüm ticaret, onarım, geliştirme ve kiralama süreçlerinde kullanılan bir utility tokenidir. Bu evrendeki tüm ödüller ROBOOTS token’ı kullanılarak dağıtılır. Binance Smart Chain (BSC) Ağında toplam ROBOOTS token arzı 1,000,000,000’dır. ROBOOTS tokeni, Roboots adlı P2E oyununun tüm ekonomisinin merkezinde yer alır.

Bu token, oyun ekonomisinin sağlıklı bir şekilde gelişmesini sağlamak üzere kendi topluluğunda ödül paylaşımı ve yakma stratejisine de sahiptir. Oyunda harcanan tüm token’lardan; %50’si yakılacak, %30’u topluluk ödülleri olacak ve %20’si de hazine’ye aktarılacak.

Roboots’u Eşşiz Yapan Şey Nedir?

Oyunun başında her iki robotu da Arena meydanında karşı karşıya görüyoruz. Oyun sıra tabanlıdır. Oyuncu, her sırası geldiğinde “Roll” seçeneğine tıklar ve sistemde rastgele bir kare seçilir. Robotların özel güçleri karenin rengine göre belirleniyor ve yaptıkları hasar karenin üzerindeki sayıya göre belirleniyor. Oyuncunun robotunun renkleri ile seçilen karenin renkleri aynı ise robot karşı robota veya oyuncuya hasar verir.

Roboots’u eşsiz yapan şey sunucu tarafından yapılan bu rastgele seçimin adil olup olmadığı, kullanıcı tarafından ”Provably Fair” sistemi ile public blockchain olduğu için oyuncuların istediği zaman kontrol ederek onaylayabilmesidir.

Roboots

Provably Fair; çevrimiçi rastgeleleştirmenin hızlanmasına ve yeni bir adalet ve açıklık düzeyine ulaşmasına olanak tanıyan teknolojilere dayalı bir algoritmadır. Kısacası algoritma, rastgeleleştirme eylemleri yaparken blok zincirinin avantajlarını kullanmaktadır.

IDO’ya Katılım Nasıl Olacak?

GAMI World üzerinde gerçekleşecek IDO’lara katılabilmek için birinci şart bir Tier’a dahil olmak gerekmektedir. Bunun yolu websitesinde bulunan Tier sisteminde belirtilen token adetlerinden geçmektedir. Örneğin, 1. seviye Tier’ı olan Rare Tier’ına dahil olmak için öncelikle 300 token almak, ardından bu tokenları stake etmek gerekmektedir.

Roboots

İlgili Tier’ların ihtiyaç duyduğu tokenları stake ettiğinizde, o Tier’a dahil olmuş oluyorsunuz. IDO’ya katılmak için geriye kalan tek adım, IDO’dan birkaç gün önce açılan Whitelist’e katılmak ve ardından IDO gününü beklemektir.

IDO’ya katılım için KYC yapmanız gerektiğinizi de lütfen unutmayın.

Tier sistemine ana sayfayı aşağıya kaydırarak veya yukarıdaki menüden GAMI Token başlığına tıklayarak ulaşabilirsiniz. Stake ekranına da yukarıdaki STAKING başlığı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Tokenomics

  • İlk tedarik sırasında 50 milyon token açık olacak.
  • 225 milyon token başlangıçta kilitlenecek
  • 5 yıl boyunca her 6 ayda bir %5 oranında token serbest bırakılacak
  • Yedek tokenler, ödüllere ve staking’e dahil edilmeyecek, böylece tokenler kilitliyken ödüller azalmayacaktır.

Roadmap (Yol Haritası)

2021 Q4

Roboots sosyal medya hesaplarını aktif olarak kullanmak, Litepaper ve tokenomics’n yayınlanması,Roboots token’in IDO’su, DEX listelemesi

2021 Q1

Roboots tokenlerini kullanarak piyasada Roboots NFT’lerinin başlatılması

Oyunun alfa sürümünün browser tabanlı sürümünün yayınlanması

Belirlenmiş ikincil pazarlarda ticaret için robot NFT’lerinin piyasaya sürülmesi

Beta sürümünün piyasaya sürülmesiyle oyunun erken erişime açılması

2022 Q2

Oyun lansmanı yapılması

Metamask cüzdanın oyuna entegrasyonu

Oyun içi kullanım için Roboots tokenin lansmanı

Whitepaper’da belirtilen tüm oyun içi özelliklerin kilit açılımı

2022 Q3

Oyun içindeki robotlar için iyileştirmeler/yükseltmeler sağlayacak öğeler/NFT’ler satılması

CEX listelemesi

2022 Q4

Robot fabrikasının aktivasyonu ve staking

Özel Roboots NFT koleksiyonunun satışı

2023 Q1

Roboots Metaverse’in alfa sürümünün yayınlanması

 

Roboots

Sosyal Medya Bilgileri

GAMI

Telegram Global Grubu: https://t.me/gamiworldcommunity

Telegram Duyuru Grubu: https://t.me/gamiannouncement

Telegram Türkiye Grubu: https://t.me/gamiworldtopluluk

Twitter: https://twitter.com/gamiworld

Medium: https://medium.com/@gamiworld

ROBOOTS

Website: https://roboots.io/

Telegram Global Grubu: https://t.me/RobootsCommunity

Telegram Duyuru Kanalı: https://t.me/RobootsAnnouncement

Twitter: https://twitter.com/robootsio

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

kriptopara

Ethereum (ETH), Avalanche (AVAX) ve Solana (SOL) Teknik Analizi | 7 Aralık 2021

KuCoin

Linear (LINA) KuCoin’de Listeleniyor: Linear (LINA) Nedir?