içinde , ,

Robert Kiyosaki: “Zengin Olmanın Tam Zamanı”

“Zengin Baba Yoksul Baba”nın yazarı Robert Kiyosaki takipçilerine, piyasadaki çöküş ardından artık daha zengin olmanın zamanı geldiğini söyledi. Kiyosaki, bir Twitter gönderisiyle tavsiyede bulundu.

Piyasada Düzeltmeler Devam Ediyor

Piyasaları daha çalkantılı günler bekliyor. Robert Kiyosaki, piyasada 2008 mali krizinden daha yıkıcı bir düzeltmeyi öngördüğü “Zengin Baba’nın Kehaneti” kitabını 2013’te yayımladığını belirtiyor.

Kiyosaki’ye göre söz konusu büyük çöküş resmi olarak gerçekleşiyor. Yok edilecek milyonlar, işlerin daha kötü bir hal alacağının göstergesi olabilir. Kiyosaki yatırımcılara, para kaybedecek insanlardan biri olmaktansa zengin olmalarını tavsiye ediyor.

Emlak ve değerli metal yatırımcılığında önemli bir isim olan Kiyosaki, Bitcoin destekçisi olmaya devam ediyor. Hatta sürekli olarak insanlara kripto para satın almalarını tavsiye ediyor. Ünlü yazar, daha önce paylaştığı bir tweetinde yatırımcıları, zengin olmak için zihniyetlerini değiştirmeye çağırmıştı.

Kripto Piyasasına Bakış

Ağustos ayı, küresel ekonominin durumuna ilişkin birçok yeni endişeye tanık oldu. Örneğin ABD Merkez Bankası, enflasyonu bastırmak için faiz oranlarını agresif bir şekilde artırma hedefini yakın zamanda ikiye katladı. Aynı zamanda Birleşik Krallık’ta yaşam maliyeti geçen ay %10,1 ile 40 yılın en yüksek seviyesine çıktı. Bu durum, COVID-19 sonrasında büyük bir ekonominin ilk kez çift haneli enflasyon okumaları kaydettiğini gösteriyor.

Bitcoin, Dolar, ABD

Bitcoin 20.000 doların altına düştükten sonra geçen hafta daha sarsıcı bir düşüşle ilgili endişeler yaygınlaştı. Küresel kripto piyasası değeri, son aylarda büyük bir darbe aldıktan sonra şu anda 1 trilyon doların altında. Bu değer, geçtiğimiz kasım ayındaki 3 trilyon dolarlık zirvenin yaklaşık %60 altında.

Önümüzdeki birkaç gün, yaşanan yıkım sonrasında kriptonun yönü daha net belli olacak. Ancak nihayetinde hiç kimse kripto fiyatlarının gelecekte nereye gideceğini doğru bir şekilde tahmin edemez.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Başak Çetinbülüç tarafından yazıldı.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı son sınıf öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

Pontem Network

Aptos Labs Üzerine Entegre Pontem Network Cüzdan Testnet’i!

Radio Caca (RACA) Ağustos Ayı Son Gelişmeler