in , ,

Robert Kiyosaki: “FED Para Politikasını Değiştirmeden Bitcoin Almak İyi Olur”

FED Politikası ve Bitcoin

‘Zengin Baba, Yoksul Baba’nın yazarı Kiyosaki, hisse senedi ve gayrimenkul fiyatlarında düşüş bekliyor. Bitcoin’in yükseleceğini düşünüyor.

Birçok finansal okuryazarlık kitaplarının yazarı Robert Kiyosaki, ABD Merkez Bankası (FED) ve Bitcoin ile ilgili bir tweet paylaştı. Ünlü yatırımcı paylaşımında, FED’in ülke ekonomisini yavaş yavaş çökerttiğini söyledi. Bitcoin’e övgüler yağdırdı.

FED

Kiyosaki’nin tweet’ine göre ‘Bitcoin, gümüş ve altın’ almak için iyi bir zaman. Faiz oranlarının yükselmesi ‘ekonomiyi çökertirken,’ hisse senetleri, tahviller ve gayrimenkuller değer kaybedecek. Kiyosaki, bunun temel sebebini FED’in faiz oranlarını artırmaya devam etmesi olarak görüyor.

Kiyosaki, altın ve gümüş fiyatlarının düşmekte olduğunu ve stoklarda gümüş kalmadığını belirtiyor. Bu gidişata bakarak da gerçek altın sikkeler satın alıyor. Ünlü yatırımcı, FED’in para politikasını değiştireceğinden emin görünüyor. Bu olmadan da altın, gümüş ve Bitcoin alımı yapmanın iyi olacağını belirtiyor.

Kiyosaki, geçen haftaki Twitter paylaşımında, Bitcoin yatırımcılarını şüphecilerle vakit kaybetmemeleri konusunda uyardı. Yatırımcılara BTC satın almaları tavsiyesini yineledi. Pandeminin dünyayı vurduğu 2020’den bu yana düzenli olarak USD basılıyor. Yazar ve yatırımcı Kiyosaki, bu sebeple USD’nin yakında inişe geçeceğini söylüyor.

Hatırlanacağı üzere, hükümet 2020’de 6 trilyon dolardan fazla para bastı. Bu miktarı da 1.200 dolarlık destek çekleri şeklinde ekonomiye enjekte etti.

Kriptopara, Bitcoin, Ethereum

Bitcoin’in Yükselişi

CoinMarketCap tarafından paylaşılan verilere göre, Bitcoin 20.800 dolara yeniden sıçradı ve CEX çıkışları arttı. Son 48 saat içinde, amiral gemisi kripto para birimi, 20.200 dolar seviyesinden yükselmeyi başardı. Bu yazı hazırlanırken BTC fiyatı 20.882 dolara kadar çıktı.

Bu arada, yatırımcılar merkezi borsalardan yüksek miktarlarda Bitcoin çekmeye devam ediyor. Santiment veri toplayıcısı kısa süre önce bir tweet paylaştı. Tweet’e göre CEX platformlarındaki bakiyeler yüzde 8,3’e düşmüş durumda. Borsalarda bu derece düşük Bitcoin arzı en son dört yıl önce kaydedilmişti.

Bitcoin (BTC)

IntoTheBlock’un haberine göre yatırımcılar, 28 Ekim Cuma günü, tek seferde 70.000 BTC’den fazla Bitcoin çekti. 1,53 milyar doları bulan işlem, son altı aydaki tek seferde gerçekleşen en büyük çıkış oldu.

Gelişmelere paralel olarak Kripto blog yazarı Colin Wu de bir tweet paylaşımı yaptı. Wu, birkaç gün önce Binance’ten 51.000 Bitcoin’in taşındığını belirtti. Yine de bu işlemlerin, Binance’in dahili fon transferiyle alakalı olma ihtimalini göz ardı etmedi.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

H. Yener Erköse tarafından yazıldı.

Boğaziçi Üniversitesi Atatürk Enstitüsü’nden mezun oldum. İngilizce ve Almanca dillerine hakimim. Uzun yıllar çeşitli üniversitelerde sosyoloji ve tarih alanında dersler verdikten sonra blokzincir teknolojisini öğrenmeye ve kendimi bu alanda geliştirmeye karar verdim.

dYdX, Ödüllü Meme Yarışmasını Duyurdu!

Bitcoin (BTC) Baharı Yakın mı?